Zor Olmayan İğne Oyası Modelleri

Zor Olmayan İğne Oyası Modelleri
Zor Olmayan İğne Oyası Modelleri

Bu yazımızda sizlere iğne oyası türlerinden zor olmayanlarından bahsedeceğim. Aslında iğne oyası sanıldığı kadar kolay olmayan basit olmayan türlerdendir. İğneyle yapıldığı için gözlerin dikkatli olması ve modele bakılarak yapılması en önemli unsurlardandır. Bu nedenle bayanlar olarak bizler ilk kez iğne oyası yapacaksak mutlaka aklımıza çok zor olmayan modelleri bulmak gelecektir.

Zor olmayan basit iğne oyası modelleri bu işi biraz daha çabuk kavramanızı sağlayacaktır. Çeyizlik olan el işlerinde de gösterilmekte olan iğne oyaları kesinlikle geçmişten bu yana ör ve adetlerimizdendir. Fakat genç bayanlar çeyiz konusunda sıkıntı yaşasalar bile, bu durumda hemen yazma kenarı ya da onun türünde olan havlu kenarı işleyerek düğüne hazırlıklarının tam olacağı düşüncesine kapılırlar.

Oysa biz bayanlar çeyiz sandıklarında fazla önem vermekteyiz. Nedeni ise evlendikten sonra kendi evimize geçince karşı tarafın ailesi ya da komşuların çeyiz sandıklarımızı görebilecek olmasıdır.  İşte bu tür durumlarda en azından çeyiz sandığınız güzel görünmesi adına mutlaka mavi iğne oyası modelleri ya da el işlerinden pembe iğne oyası örneklerini ya da yazma kenarlarını işleyebilirsiniz. İşlenecek o türlerle oldukça özel bir şaheser meydana getirebilirsiniz. Çok kolay iğne oyalarına örnek olan bu modellerin arasında bir de pullu yazma kenarı modelleri de yer almaktadır. Bu kesinlikle yapılışı bakımından düz iğne oyası modelleri gibi yapılmakta ve aralarına pul ya da boncuklar katılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı