Zincirli iPad Kılıfı Yapımı

süslü ipad kılıf yapımı
zincirli ipad kılıfı yapımı 10

iPad ‘imize Şık Bir Kılıf Yapalım

Farklı projeleri sunduğumuz kendin yap yazılarımızda bu sefer sizlere zincirler ile süsleyeceğiniz harika bir iPad kılıfı yapmayı göstereceğiniz. Harika görünümlü kılıf oldukça ucuza mal edebileceğiniz ve kolay yapımı olan bir kendin yap projesi olacaktır.

Bu şekilde sizlerde ideal ve etkin bir şekilde değiştirmeyi düşündüğünüz iPad kılıfınızı yenilemiş olacaksınız. Farklı renk ve modellerde tasarım yapmak ise tamamen size kalan bir konu. Biz burada sadece yapımını göstereceğiz. Diğer yaratıcılıklar ise size kalmış bir şey.

Zincirli İpad Kılıfı İçin Gerekli Olan Malzemeler

ipad kılıf

Kullandığınız ya da yeni aldığınız deri sade bir iPad kılıfı

Kemer delik açıcı makas

Aksesuar zinciri

Kalın bir iğne ve iplik

Zincirli İpad Kılıfı Yapım Aşamaları

1. Adım

evde ipad kılıf hazırlama

Öncelikle deri delicimizin en küçük ayağını işlem için hazırlıyoruz. Bu ürünü satın alabileceğiniz gibi ayakkabı tamircilerinde ve terzilerde de bulabilir ve işinizi görmek için hemen orada işleminizi yapabilirsiniz.

Kılıfımızın ağzı açık olan noktasından başlayalım ve küçük delikler açalım.

2. Adım

resimlerle ipad kılıf yapımı

Kılıf dikişlerine zarar vermeden bu işlemi yapmanız önemlidir. Düzenli aralıklar ile resimde görüldüğü şekilde minik deliklerimizi tüm dikişli alana uyguluyoruz.

3. Adım

resimlerle ipad kılıf yapımı

İğnemize uygun renkli bir iplik geçirelim ve düğüm attıktan sonra işlemi resimde görüldüğü gibi başlatalım. İki kez aynı delikten geçirin. Bu şekilde başlangıç yerinizi sağlam yapmış olursunuz. İleride sorun yaşamamak adına bitiş ve başlangıç noktalarına dikkat edelim.

4. Adım

kolay ipad kılıf hazırlama

Zinciri montaj aşamasına geçelim. Bir delikten bir zincirden devam edecek şekilde zinciri iPad kılıfımıza dikmeye başlayalım. Sağ alanda gördüğünüz resimdeki gibi zinciri hafif burarsanız iğnenizin daha kolay geçmesini sağlamış olursunuz.

5. Adım

zincirli ipad kılıfları

Köşe dönüşlerimiz yine dikkat edilmedi gereken alanlar. Biraz bolluk vermek için bazı deliklere iki kez ip ve zincirden pay verin. Bu şekilde 3 deliği 4 ya da 5 zincir ile doldurup dönüşleri sağlamış olursunuzu. Aksi taktirde germe oluşabilir.

6. Adım

zincirli ipad kılıf görselleri

İşlem sonuna geldiğinizde önce ipinizi sağlamca bitiş yapın ve düğümleyin. İpin ucundan kesin, temiz bir görüntü olsun. Ardından artan zincirinizi de aynı şekilde keserek parçaları ayırın. Bu işlemi karga burun yardımı ile yapabilirsiniz.

ipad kılıf yapım yöntemi

Ve işte harika yepyeni iPad kılıfınız hazır. Farklı tasarımlar yaratabileceğini yeni fikirleri bu şablon üzerinden üretebilirsiniz.

ipad kılıf zincirli
süslü ipad kılıf yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı