Zikzak Lif Modeli Yapımı

Zikzak lif modeli yapımı
Zikzak lif modeli yapımı

Oldukça zevkli bir yapıma sahip zikzak lif modeli yapımının anlatıldığı yeni örgü videolarından birini daha paylaşıyorum. Zikzaklar 2 farklı renkte örülmüşlerdir. Yine her zaman olduğu gibi bu lif modeli de fıstıklarla yapılmıştır.

Yapımı kolay lif modeli olan zikzak lifin yapımına istenilen uzunlukta zincir çekilerek başlanmaktadır. Bir sonraki sırada ise birer zincir atlayıp tığa 9 tane ikili fıstık alınmıştır. Alınan bu 9 ikili fıstığın içinden ip geçirilip 1 zincirle sıkılaştırılmıştır. Ardından ilmek uzatılıp devamındaki zincire sık iğne ile kapatılarak ilk fıstıklı zikzak yapılmıştır. İlk sıra bu şekilde örülmektedir.

Zikzak lif modeli
Zikzak lif modeli

İkinci sıraya geçildiğinde zikzak lif modelinin birinci sırasının altı üstüne çevrilmiştir. Diğer renkte ip sabitlenip birinci sıradaki her bir fıstıkların arasındaki yuvalara batarak iki fıstıklar örülmeye devam edilmiştir. Yalnız zikzak formunu sağlamak için ilk sıraya göre farklı yerlere batarak örülmüştür. İkinci sıranın baş ve sonundaki kenar kısımlarına yuvalara batarak dörder tane ikili fıstık örülüp birlikte kapatılmıştır. Bunun haricinde kalan kısımlar ise birer yuva atlayarak tığın üzerine 7 adet ikili fıstık toplanıp beraber kapatılmıştır. Dörderli ve yedişerli fıstık aralarındaki geçiş 3 zincirle sağlanmıştır.

Zikzak lif modeli bu 2 sıranın tekrarı sonucunda meydana gelmiştir. Sizler de böyle bir lif örmek istiyorsanız detaylı bilgi almak için aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

Zikzak Lif Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı