Zikzak Kolay Lif Yapımı

Zikzak Kolay Lif Yapımı
Zikzak Kolay Lif Yapımı

Aslında bir lif olarak tasarlanmış ancak bebek battaniyesinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modelin yapılışını inceleyeceğiz. Zikzak şeklinde bir desene sahip kolay lif örneği yine renkli bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda kare şeklindedir ve bir önceki konuda anlatımı bulunan yuvarlak kolay lif modeli kadar yapılışı basittir.

Örnek zikzak lif modeli 4 ayrı renkte lif ipi ile örülmüştür. Yapıldıktan sonra model kendini topladığından dolayı iki katı zincir çekilmektedir. 9 ve katları +2 zincir şeklinde modelin kurulumu yapılmaktadır.

Kolay Zikzak Lif Modeli Nasıl Örülür?

Örnek anlatımda 38 adet zincir çekilmiştir. İlk sırada aralarda bir zincir boşluğu bırakılarak her boşluktan iki fıstık şeklinde tığ üzerine 9 tane toplanmıştır. İp bu toplanan fıstıkların içinden geçirilip toplanarak bir midye kabuğu elde edilmiştir. Ardından 3 zincir çekilip midyenin başına kapatılarak ilk motif tamamlanmıştır. Bu sıra bu şekilde örülen motiflerden oluşmaktadır.

Kolay Zikzak Lif Modeli
Kolay Zikzak Lif Modeli

Sonraki sıralarda kenarlara 4 fıstık yapılarak başlanmıştır. Sonrasında zincir çekerek alt sıradaki fıstığın ortasına gelinmiştir. Bu kısımdan itibaren her boşluğa batarak 7 tane fıstık toplanarak bir arada kapatılmıştır. Yani bir alt sıradaki midyelerin araları doldurulmuştur. Dönüşte ortada kalan iki zincirli yuvalara 7 tane fıstık yapılmıştır.

Anlatımlı Zikzak Lif Modeli Videosu

Bu kolay lif yapımını ayrıntıları ile beraber daha net bir şekilde öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yapılış videosunu izlemenizi öneririm. Eğer lif haricinde bu modelden bir bebek battaniyesi yapacaksanız istediğiniz uzunluğa kadar modeli genişletmelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/MvH1Ktr7MDA

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı