Zengin Görüntü Sağlayan Makyaj Nasıl Yapılır

zengin görüntülü makyaj
zengin görüntülü makyaj

Makyaj tarzını değiştirmeyen kadınların alışkanlığını değiştirmek üzere yola çıkan makyaj uzmanları kadınların kendilerini her gün daha farklı bir kadın olarak hissetmelerini sağlayacak yeni makyaj teknikleri geliştirmek için yıllardır çalışıyorlar. Sizler de daha zengin bir görüntüye kavuşmak istiyorsanız makyaj uzmanlarının verdiği tüyolara dikkat etmeli ve en önemlisi de değişime hazır olmalısınız.

Sık sık kullandığınız sıradan eyelinerler yerine artık gözlerinize ışıltı katacak simli eyeliner tercih etmelisiniz. Aynı şekilde mat göz kalemleri kullanmak yerine göze canlılık verecek pırıltılı göz kalemleri tercih etmelisiniz. Gözlerinizi ön plana çıkartmakla daha güzel ve can alıcı görünebilir ayrıca kirpiklerinize hacim veren rimel kullanarak göz makyajınızı tamamlamalısınız.

Dudaklarınızı ön plana çıkarmak için 2016’nın moda akımı olan mat ruj tercih ederek olduğundan daha dolgun dudaklar sayesinde cazibenizi arttırabileceksiniz. Mat ruj kullanmayı sevmeyen kadınlar ve natürel görünmek isteyen kadınlar makyajlarıyla uyumlu olacak dudak balsamlarını tercih ederek şeffaf bir görünüm yakalayabilirler. 2000’li yılların başında makyaj trendi olan dudak kalemleri bu yıl yine makyaj uzmanlarının önerisi ile dudağı daha kalın ve karakteristik göstermek için makyaj tamamlayıcı olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle ince dudaklı kadınlar dudaklarının birazcık dışına taşıracak şekilde kullanmaları sayesinde bir anda daha dolgun ve kalın dudaklı seksi bir kadın görünümüne kavuşmanız amaçlanmaktadır.

Son yıllarda kıyafetlerde sıkça rastladığımız Retro rüzgarına kendini kaptıran kadınlar makyaj stillerine de bunu yansıtmaya başladı. Neon göz farlarıyla bir arada kullanıldığı takdirde girdiğiniz ortamın yıldızı olabilirsiniz. Zıt renkleri bir arada kullanarak uygulanan göz farları ince hat şeklinde gözaltınızda kirpiklerinizin bittiği noktada da uygulanmalıdır. Böylelikle makyajınızla bütün dikkati gözlerinize toplamış olacaksınız ve parlayan bir yıldız edasıyla gezeceksiniz.

zengin görünümlü makyaj
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı