Zeminsiz Zincir İşi Bere ve Atkı Yapımı

Zeminsiz zincir işi bere ve atkı yapımı
Zeminsiz zincir işi bere ve atkı yapımı

Hiçbir zemini olmadan sadece zincir işi ile aksesuar niteliğinde bir atkı yapımından bahsedeceğiz. Bu atkının bir de beresi ve şapkası olacak.

Tüm bu örgüler Alize superlana maxi multi color yün iplikle tığ kullanılarak örülmüştür. Bere ile birlikte yapılacaksa 3 yumak, şapka ile yapılacaksa 4 yumak gereklidir.

Hem atkıda hem berede zeminsiz zincir işi çalışması uygulanmıştır. Sadece zincir çekip doğaçlama yaparak çalışabileceğiniz kolay bir çalışma.

Mantığı zincirler çekerek yuvarlaklar oluşturmak ve o yuvarlakların içinden birkaç kez geçilerek yine zincirler çekmek üzerine kurulu. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek adına zincirler kaydırma tekniği ile birleştirilmiştir.

Zeminsiz zincir işi bere atkı
Zeminsiz zincir işi bere atkı

Doğaçlama çalışılmalı ama kenarlarının düzgün gidebilmesi için aksesuar atkının belirli bir şablona uyularak örülmesi gerekmektedir. Bunun için de örmek istediğiniz genişlikte bir boş kağıdı şablon olarak kullanabilirsiniz.

Zeminsiz zincir işi bere
Zeminsiz zincir işi bere

Bere de ise yine zeminsiz zincir tekniği ile örme işlemi gerçekleştirilmiş ve döne döne ilerlenmiştir. Tepeye gelince de çekilen zincir sayısında azalmalar gidilerek berenin tepesi toplanmıştır.

Alize superlana maxi multi color şapka yapımı
Alize superlana maxi multi color şapka yapımı

Şapkaya gelecek olursak atkı ve bere de kullanılan teknikle örülmemiştir. Sık iğne tekniği ile örülmüştür. Bir sihirli halka içine 10 sık iğne doldurularak başlanmış ve her sırada farklı sayıda batarak devam edilmiştir.

Tüm bu aksesuar atkı, bere ve şapka yapımlarının anlatıldığı videolu anlatıma hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/HlKM0_ivSp8 (Alize Yarns)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı