Zeki Müren’in Dişi Örgü Modeli Nasıl Örülür

zeki müren dişi örneği
zeki müren dişi örneği

Adıyla kendine özel bir yer bulan ve bu isimle yıllar boyunca hatırlanan örgü modellerinden biri de unutulmayan sanatçımızın adı verilen Zeki Müren’in Dişi örgü modeli olmaktadır. Yapılışı kolay, görünüşü şık ve sade olan bu model her türlü kazak, süveter, hırka, atkı, bere ve etekte güzel durmaktadır. Görüntü bakımından inci taneleri gibi dizildiği için yaratıcı bir isim verilmiş ve Zeki Müren’in dişi diye adlandırılmıştır. Sanatçının kendisi kadar zarif ve ışıltılı bir model olan örgüyü yapmak da son derece kolaydır.

Modeli uygulamak için öncelikle beyaz ve mavi iki renk iplikle örneğe başlayabiliriz. Birinci adım uygulamasına geçmeden önce Zeki Müren’in Dişi örgü modeli için oldukça kolay bir model olduğunu söyleyebiliriz. Bu ilk adımda 2 sıra mavi örüyorsunuz. İkinci adımda da 2 sıra beyaz örüyorsunuz. Üçüncü adım için mavi renk ile 1 ilmek örüyorsunuz. 1 ilmek beyaz olmak üzere 2 sıra alta doğru söküyorsunuz. Alt sırada mavi renkle söktüklerinizin üçünü birden örüyorsunuz. Yanındaki 1 ilmeği de beyaz örüyorsunuz. Tüm örgüye bu şekilde devam ettikten sonra motif de güzel bir şekilde ortaya çıkmış oluyor.

Örgüde önemli olan motifin basit ya da zor olması değildir. Önemli olan öncelikle ihtiyacınız olan giysi ya da aksesuarda ne tür motif seçtiğinizdir. Zeki Müren’in Dişi örgü modeli gibi yapılışı kolay bir model oldukça zevklidir ancak bazen daha karmaşık modeller de aynı derecede keyif verebilir. Mühim olan el pratikliğinin kazanılmasıdır. Bunun için her gün 1-2 saat bile olsa örgü örmek son derece faydalıdır. Bu sayede hem örgüde pratik kazanmış olur, hem de stres atıp ruhsal olarak dinlenmiş bir hale gelirsiniz.

zeki müren dişi örgü
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı