Zebra Lif Modeli Yapımı

Zebra Lif Modeli
Zebra Lif Modeli

Güzel banyo lif örnekleri ve yapılışları ile ilgili anlatımları paylaşmaya ara vermeden devam ediyoruz. Kutu tekniği ile kare şeklinde örülen, kullanışlı ve kolay zebra lif modeli anlatımına yer vereceğiz. Örülmesinde 3 tane renk kullanılan bu lifi videolu anlatımından da yararlanarak hiç zorlanmadan kolay bir şekilde örebileceksiniz.

Boyut olarak biraz küçük tasarlanmış 25 kutu üzerine kurulmuş bir kare lif modelidir. Büyük lif seviyorsanız bunu 27-29-31 kutu üzerine kurabilirsiniz. Yeni lif modeli yapımında renkli çalışıldığı için bir makas, 7 numara tığ ve 3 renk lif ipi kullanılmıştır.

Zebra Lif Modeli Yapılışı
Zebra Lif Modeli Yapılışı

Tığ İşi Zebra Lif Modeli Nasıl Örülür?

Gayet kolay bir şekilde örülür. Tek sıra halinde 25 tane tekli fıstığın yapımı ile beyaz renkle işe başlanmıştır. Sonrasında kutu tekniği ile X (çapraz) şeklinde bir şekil elde edilmiştir. Bu çaprazın açık kolları arasına da her sırada bir farklı renkte iple zebra lif modeli genişletilmiştir.

Zebra Lif Örneği
Zebra Lif Örneği

Son olarak kare lifin kenar uygulaması çalışılmıştır. Üç adet fıstığın bir arada toplanması ile elde edilen bir kenar motif uygulaması yapılmıştır. Araya bir örümcek çekerek ilerlenmiştir. Kutu tekniği ile örülen başka kolay lif örneği arıyorsanız kare desenli kare lif modeli anlatımına da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: https://youtu.be/PZDBmogzc2A (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı