Zayıf Hanımların Tercih Ettikleri Besinler

Zayıf Hanımların Beslenmesi
Zayıf Hanımların Beslenmesi

Yaz geldiğinde ince giyinmek istediğinizde fazla kilolar hemen göze batmaya başlar. Çoğu insanın ortak sorunu olan fazla kilolar ise aslında basit pratik diyeceğimiz bazı yollarla kolayca yok edilebiliyor. Kilo verdiren besinler işte bu noktada kurtarıcımız oluyor demek doğru olacaktır.

Yazın fit görünmek, bikini giyebilmek ya da formda görünüp rengarenk bikinileri giyebilmek herkesin arzuladığı şeylerin başında gelmektedir. Bikinileri özgürce girmek isteyenler önce fazla kilolara veda etmeli ve bunu da fazla uğraş vermeden kilo verdirebilen besinlerle kolayca sağlayabilirler.

Kilo verdirmeye yarayan besinlerden birincisi pancar. İçerdiği P,A,B,C vitaminleri sindirimde etkili olmaktadır. Kırmızı pancar içerdiği bakır, fosfor, magnezyum ve çinko gibi kan yapımına yardımcı olan vitamin deposudur. Demir eksikliği olanlara ilaç gibi gelecek kırmızı pancar, aynı zamanda kilo almaya yardımcı olan besinleri daha az tüketmenizi de sağlamaktadır.

Kilo verdiren farklı bir besin ise kaju.

İçeriğinde E ve B1 vitaminleri barındıran kaju fıstığı, fosfor açısından zengin besinler arasındadır. Doğru miktarda tüketilmesi halinde kilo almak yerine yağ yakımını hızlandıracaktır. İçeriğinde sağlıklı yağlar olan kaju, metabolizmayı hızlandırabilecek sinir ve beyin sistemlerinin de performansını artırmaktadır.

Fazla kilolardan arındıracak besinler arsında bir başkası ise chia tohumudur. Lif ve omega 3, yağ ve protein içeren bu besin maddesi ise kesinlikle tokluk hissi vermekte aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Önemli C vitamini deposu olan chia tohumu, iki bardakta bulunacak kadar kalsiyuma da sahiptir. Tüketim miktarı için ise mutlaka beslenme uzmanlarından yardım alınması gereken besinlerdendir.

Zayıflamaya yani kilo vermeye yardımcı bir diğer besin ise nohuttur. B6, A, K, B12 ve C vitaminleri içeren bu harika besin lif bakımından da yüksek miktarlar barındırır ve tokluk hissi verir.  Zayıf hanımların tercih ettikleri besinler arasında mango ve bezelye de gelmektedir ve bu besinlerinde zayıflamaya karşı önemli etkileri uzmanlar tarafından da onaylanmaktadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı