Oya Dantel Videoları

Zarif Sıralı Mutfak Havlusu Kenar Oyası

Sıralı Mutfak Havlusu Kenarı Örneği
Sıralı Mutfak Havlusu Kenarı Örneği

Kenar oyaları sadece tülbent ve yazmalarınızı süslememektedir. Bunun yanında havlu kenarları içinde oya örnekleri yapmaktayız. Ben de yeni modeller buldukça sizlerin de öğrenip uygulamanız için paylaşıyorum. Bu konumda da zarif görünümlü yeni bir sıralı mutfak havlusu kenar oyası örneğinin yapımını inceleyeceğiz.

Mutfak havlusu olduğu için fazla gösterişli bir oya modeli olmadığını görüyoruz. Ancak yine de havlu üzerindeki nakış işlemeleri ile uyumlu güzel bir kenar oya modeli olduğunu söyleyebilirim. Basit bir havlu kenarı modeli olduğu için de yapılışı da oldukça kolay.

Sıralı Zarif Mutfak Havlusu Kenarı Yapılışı

Tığ batısı 4 zincir çekilip, 4 zincirin genişliğinde batılarak yapılmıştır. Alt ve üst kısım olmak üzere yeni sıralı havlu kenarı örneği 2 sıradan ibarettir.

Sıralı Mutfak Havlusu Kenarı Modeli
Sıralı Mutfak Havlusu Kenarı Modeli

Alt kısım 6 zincirli yuvalar olacak şekilde V şeklinde 3’er adet tırabzanlardan oluşmuştur. Aralarda ise iki defa 5’er adet zincir çekilip bir tığ batısı atlanmıştır.

Üst kısım ise alttaki üçerli tırabzanlara batıp tırabzanlar yapılıp 6 zincirli yuvaya girilerek aynı işlemi diğer üçerli tırabzanlara uygulanarak yapılmıştır. Bu yapılan tırabzanların üzerine zincir çekilip kapatılarak tırabzanların tepelerine pimpirik işlenmiştir.

Açıklamalı Mutfak Havlusu Kenarı Modeli Videosu

Kendi mutfak havlusu kenarlarınızda da uygulayabileceğiniz bu oyanın yapılışı detaylı olarak aşağıdaki videoda anlatılmıştır. 22 numara tığla işlenen bu yeni sıralı havlu kenarı modelinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki videosuna göz atmalısınız.

Kaynak: https://youtu.be/izxEtBtlQow (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı