Oya Dantel Videoları

Zarif Kolay Pul Oyası Örneği Yapımı

Zarif Kolay Pul Oyası Örneği
Zarif Kolay Pul Oyası Örneği

Zor bir yapımı olmadığından da yapılışı kolay yazma oyaları içerisinde değerlendirebilirsiniz.

Bu tarz tığ işi pul oyalarında kullanılan pullar tahmin ettiğiniz gibi analı kızlı pullardır. Bu yeni yazma örneğinde de analı kızlı pullar kullanılmıştır. Ancak küçüğü yani kız olanı değil analı olan pul tercih edilmiştir. Gayet de başarı bir analı kızlı yazma oyası ortaya çıkmıştır.

Tığ İşi Kolay Pul Oyası Modeli Yapılışı

Dediğim gibi çok kolay iki sırada bitirilen bir yeni oya örneğidir. Pullar ilk sıranın yaparken eklenmiştir. 4 zincir çekilmiş, pul eklenmiş ve tekrar 4 zincir çekilip tığ batısı atlayarak kapatıp tekrar yapılmıştır.

Diğer sırada ise kolay pul oyası modelinin üst kısmı çalışılmıştır. 3 zincir çekilip diğerine geçilmiş ve ardından bir üçlü tırabzan yapılmıştır. Bu sefer 4 zincir çekilerek araya kapatılmış ve kalan kısımlar ise sık iğne ile doldurulmuştur. Son olarak tekrar 3 zincir çekilerek diğer pula geçilmiş ve aynı işlemler tüm pullar için tekrarlanmıştır.

Bu ve bunun gibi pullu yeni oya örnekleri sitemde fazlası ile mevcuttur. Sitenin arama kısmına yazıp bulabilirsiniz.

Kolay Analı Pullu Tığ Oyası Videolu Anlatımı

Basit ama basit olduğu kadar kullanılan analı pullar ile biraz da gösterişli bir yeni yazma modelinin videolu anlatımı aşağıdadır. Bu video ile pullu yeni yazma modelleri içerisinde belki de en kolay olan oya örneğini öğrenme fırsatı yakalayacaksınız.

Kaynak: https://youtu.be/KxLd2VpzYUo (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı