Yuvarlak Pıtırcık Lif Yapımı

Yuvarlak Pıtırcık Lif Yapımı
Yuvarlak Pıtırcık Lif Yapımı

Örgü dünyasında kendine farklı bir yer edinmiş olan bir yeni lif modeli yapılışı ile birlikteyiz. Sibel Hanım’ın kendi tasarlamış olduğu bu yuvarlak pıtırcık lif modeli umarım tüm örgü severlerin beğenisini kazanacaktır. Bu modelin bir kare tasarımı da mevcuttur. Bu videolu lif anlatımında yuvarlak örneğinin yapılışına yer verilmiştir.

Çok renkli bir lif örneği çalışması yapıldığını önceden belirtmek isterim. Zaten bu tarz bir modele de renk cümbüşü yakışır. Pıtırcıklı yuvarlak lif modelinin orta kısmı biraz kafa karışıtırıcı, diğer kısımları ise oldukça kolay diyebilirim.

Yuvarlak Pıtırcık Lif Örneği
Yuvarlak Pıtırcık Lif Örneği

Yapımına 8 zincirle bir halka oluşturularak orta göbek kısmından başlanmıştır. İlk sıra ikili tırabzanlar ve bunların içine dörtlü fıstıkların örülmesinden ibarettir. Diğer sıralarda da ikili tırabzanlarla gözenekli bir yapı oluşturulmuştur. Tırabzanların üstüne 3 zincirle çıkılıp yine dörtlü fıstıklar örülmüştür.

Özetle pıtırcık lif örneği her sırada üçerli pıtırcık denilen dörtlü fıstıklarla oluşturulmuştur. Her turda da bu üçlü 4 fıstıkların aralarındaki tırabzan sayılarında artırma yapılarak ilerlenmiştir.

Siz de farklı renklerde çalışma yapıp aynı güzellikte pıtırcık lif örnekleri elde edebilirsiniz. Tek renk de çalışılabilir ama renkli daha bir hoş görünmektedir.

Kaynak: https://youtu.be/M0c7sbfxguI

Anlatımlı Yuvarlak Pıtırcık Lif Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı