Yuvarlak Kolay Lif Yapımı

Yuvarlak kolay lif yapımı
Yuvarlak kolay lif yapımı

Banyolarımızda bile el emeği örgülere yer vermeyi ihmal etmiyoruz. Birbirinden güzel sabunluk lif örnekleri örerek renklendiriyoruz. Yuvarlak, kare, yıldız ve daha birçok model adeta gözlerimizi kamaştırıyor. Bu modellerden örmek isteyenler ve işe yeni başlayanlar özellikle kolay lif yapımı ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Ben de bu arayış içerisindekiler için Örgü Günlüğüm youtube kanalının yuvarlak lif modelini paylaşmayı uygun gördüm.

7 numara tığ ile örülen lif sabunluk örneğinde beyaz, lacivert, yeşil ve kırmızı lif ipleri kullanılmıştır. Adeta bir nazar boncuklu lif modelini andırmaktadır. Ortadan başlanmakta, beyaz dilimlerle birlikte küçük çiçek motifleri ve hemen sonrasında mavi yapraklar örülmektedir. Son olarak yuvarlak lif örneğinin kenar oyası ile işlem tamamlanmaktadır.

Yapımı Kolay Yuvarlak Lif Modeli

Beyaz dilimlerin yapımı ile başlanmıştır. Ortaya 6 zincirli bir halka yapılmış ve içerisine yıldız tekniği ile fıstıklar doldurulmuştur. Daha sonraki turlarda artırma yapılarak dilimlerin ortasındaki çiçek motifleri işlenmiştir. Sonrasında dilimlerin uçlarında 3 fıstık kalana kadar eksiltme yapılarak ilerlenmiştir.

Yuvarlak kolay lif modeli
Yuvarlak kolay lif modeli

Hemen sonrasında lacivert ipe geçilerek beyaz dilimlerin üzerine kutulu bir görünüm elde edilecek şekilde fıstıkların örülmesine devam edilmiştir. Üç-dört sıra daha bu şekilde artırıp örüldükten sonra yuvarlak kolay lif modelinin kenar oyası yapımına geçilmiştir. Kenar için bir kirpik oyası yapılıp ortaya da bir puf çiçek eklendikten sonra kolay lif yapımı tamamlanmıştır.

Anlatımlı Yuvarlak Kolay Lif Videosu

Toplamda 5 aşamadan oluşan bu basit yuvarlak sabunluk modelini detaylı bir şekilde aşağıdaki videosunu izleyerek yapabilirsiniz. İstediğiniz sayıda artırma ya da eksiltme yaparak dilediğiniz büyüklükte örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/_rWtSZ3qxx0

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı