Yuvarlak Dantel Modelleri

gösterişli yuvarlak dantel modelleri
gösterişli yuvarlak dantel modelleri

Selam sevgili hanımlar; bu yazımızda sizlere dantel modellerinin yuvarlak ve oldukça harika örneklerinden sunumlar yapmak istedik. Dantellerin, evlerin vazgeçilmez kaliteli ve son derece güzel süslemeleri olduğunu hepimiz biliriz. Şıklık ve zarafet kattıkları evlerin de diğer hanımlar tarafından özenle beğenildiğinin de farkındayızdır. Örnek resimlerimizde sunduğumuz birbirinden harika ve özenle işlenmiş yuvarlak dantel örnekleri hoşunuza gidecek ve işlemeye anında başlamak isteyeceksiniz. Günümüz hanımları el işlerinde daha sık şekilde sıradan modeller yerine artık yuvarlak olan dantelleri işlemeye önem veriyorlar.

Yuvarlak Dantel Örnekleri

Yeni yuvarlak dantel modellerinin her biri resimlerindeki kadar özenle yapılmış ve değer verilecek farklı türde motiflerdir.  Danteller aslında evlerde ilk akla gelen yer olarak, yatak odalarında süsleme olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hanımların bazıları yatak odası süslemeleri olarak sadece yuvarlak tarzda dantelden yapılma el işlerine önem vermektedir. Yuvarlak türdeki dantel modelleri oldukça değişik tarzlara sahip birçok örneği de kapsamaktadır. Bütün örülebildiği gibi kimi zaman küçük motiflerin birleştirilmesiyle oluşan örnekler de göze hitap eden harika modellerdir.

Yeni Yuvarlak Dantel İşlemeleri

Dantellerde tığla yapılan örnekler olduğu gibi aynı zamanda iğne oyası olarak yapılan örnekler de bulunmaktadır. Hanımların yoğun şekilde ilgi duydukları dantel örnekleriyse, son zamanlarda sadece yuvarlak türde dantel işlemeleri olmuştur. Oda takımlarına çok yakışan dantel motifleri evlerde aranan dekorlara da kesinlikle yardımcı olmaktadır. Danteller, örgüler kadar kolay olmayacağından, siz hangi alanda daha iyiyseniz o türde ilerlemenizde de fayda olacaktır. Dantel işlemeleri belli bir tecrübe sonrası yapılabilmektedir.

Eskiden daha çok tek renklerin kullanılması, yuvarlak motiflerin daha çok beyaz ve tek renkte işlenmesine neden olabiliyordu. Oysa günümüzdeki örneklerde tek renk esas alınmaksızın, son derece kayda değer motiflerin ortaya çıkartıldığını da unutmamak gerekir. İçinde tek renk yerine birden fazla renkle verilecek desenler, yuvarlak olan dantel işlemelerine daha çok yakışmaktadır. Günümüz hanımları da artık modern dantel örneklerinde, sıklıkla birden fazla renk kullanımlarını daha çok tercih ederek işleyecekleri ve yapacakları iğne oyalarını tamamlamaya gayret etmektedir. Sevgili bayanlar, daha farklı güzel dantel örneklerinde tekrar görüşmek üzere herkese iyi günler dilerim.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı