Yuvarlak Çiçek Lif Modeli Yapımı

Yuvarlak Çiçek Lif Modeli
Yuvarlak Çiçek Lif Modeli

Sizlere çok ama çok güzel bir lif modeli paylaşacağız. Sanırız iki katlı yuvarlak çiçek lif modelini görüp de beğenmeyen kimse olmayacaktır. Çünkü gerçekten güzel ve çeyizlik bir lif örneği ve yapılışı paylaşıyor olacağız.

Bundan önce de modeli farklı olsa da katlı lif modeli ve yapılışlarını paylaşmıştık. Bu da bir yenisi olacak. Yeni yuvarlak lif modeli iki katlı olarak tasarlanmıştır. Beyaz, gri ve pudra pembesi olmak üzere 3 farklı lif ipi ve 7 numara tığ ile güzel bir banyo lifi ortaya çıkartılmıştır.

Model tam anlamı ile V şeklindeki ikili fıstıkların oluşturmuş olduğu sıralar üzerine kurulmuştur. Bunu resme bakınca açıkça görebiliyoruz.

Yuvarlak Çiçek Lif Örneği
Yuvarlak Çiçek Lif Örneği

Yuvarlak Çiçek Lif Modeli Anlatımı

Tabi ki her yuvarlak lif de olduğu gibi katlı yuvarlak çiçek lif modeline de ortasından başlanmıştır. Bir siyah bir gri iple ikili fıstıkların birlikte toplanması ile ilerlenmiştir. Üçüncü sırada ikili fıstıklar beyazla çalışılırken ikili fıstıkların üzerine 7 zincirli yuvalar yapılmıştır. İşte yuvarlak lif modelinin katlı görünmesini sağlayan çalışma burada gerçekleştirilmiştir. Pudra pembesi ile bu 7 zincirli yuvalar içerisine 1 defada dolanıp iki defada çekilen tırabzanlar çalışılmıştır.

Devamında gri renkle arada 3 zincir çekilerek ikili fıstıklar toplanmış ve sonraki sıralarda beyazla aynı ikili fıstıklarla lif büyütülmüştür. Sonra tekrar bir sıra gri çalışıldıktan sonra beyaz ipe geçilmiş ve bu beyazlı sıra tepesi 7 zincirli yuvalarla örülmüştür. Bu zincirle elde edilen yuvalara da pudra pembesi ile ikili tırabzanlar doldurulmuş ve yuvarlak çiçek lif örneği tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/3xBK3KGrvRE (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı