Yünden Ponpon Taç Yapımı

Yünden Ponpon Taç
Yünden Ponpon Taç

Parti gecelerine ve özellikle yılbaşı gibi insanların bir araya geldikleri o eğlence anlarında kesinlikle yakışacağını düşündüğüm bu projem bayanların hoşuna gidecektir. Yünden ponpon taç yapımı eğlence mekanlarında bayanları daha şahane gösterecek taçlardan olacaktır.

Yapımı oldukça basit ponpon taç için önce kartondan iki tane yuvarlak keselim. Bunu kolay hale getirmek için bardan ve çay tabağı türündeki malzemeleri kullanmak iyi olacaktır. Bu işlemi yaparak yuvarlak yaptıktan sonra yuvarlak ortasına küçük yuvarlak açmalıyız.

Ponponu yapmak için istediğiniz türde renkten uzun bir parça yün kesmeliyiz ve ikiye katlayarak katlama noktasından tel bir toka geçirmeliyiz. İşlemin devamında ise yuvarlakları üst üste gelecek şekilde koyup o sarılanların da etrafını yünle dolamaya devam ediniz. İşlemin devamında yine ortada geçeceği yer kalmayana kadar bu yünle etrafını dolama işlemine devam ediniz.

Sonrasında ise makasın iki yuvarlağına ortasına doğru sokarak yünü kesmeye başlamalısınız. Bütün çevresinin kestikten sonra yuvarlak kartonların arasından da düğüm atarak kartonları dikkatlice çıkartmalısınız.

Ponponların da muntazam olması konusunda aradan çıkan uzun türde yünleri makas yardımıyla da düzeltmelisiniz. Bu işlem sonrası ponponlardan biri bitmiş olacaktır. İpleri biraz uzun tutarak ponponları uzun bırakmayı unutmayınız. Ponponları kafanızın etrafına saracak şekilde yapıp uzun bırakacağınız ipler yardımıyla ponponları bir birine bağlayınız.

Ponpon süslerin yapımını bu işlemler sonrası öğrendikten sonra süsleme ve paketleme işlemlerinde de bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Kolay şekilde yapabileceğiniz bu ponponlar sayesinde sizde artık gideceğiniz ortamlarda daha şık güzel görünme sahip olacaksınız.

yunden-ponpon-tac-yapimi (1)
yunden-ponpon-tac-yapimi (2)
yunden-ponpon-tac-yapimi (3)
yunden-ponpon-tac-yapimi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı