Yün İpler Kullanarak Dreamcatcher Yapımı

yün ipler ile Dreamcatcher
yün ipler ile Dreamcatcher

Yün ipleri değerlendirebileceğimiz bu projede basit bir yapımı olan yün iplerden dreamcahther sizin de hoşunuza gidecek bir çalışma olacaktır. Aynı zamanda bu çalışma yünden yapılan duvar süslerine de güzel bir alternatif ola bilecektir.

Türkçesi düş kapanı olan bu güzel çalışmalarla çocuklarınız için doğum odasına da yapabilirsiniz. Bu projenin yapımında ahşap türü kasnağa ve evdeki yünden yapılmış iplere ihtiyacınız olacak diyebiliriz. Fakat bazı evlerde örgünün yer almayacağını da varsayarsak, işte o noktada örgüyü kimi zaman anneannelerin evinde bulmak da mümkün olacaktır diyebiliriz.

Projeye başlarken öncelikli olarak bir renk paleti hazırlamak gerekecektir. Alakasız şekilde her rengi aynı yerde kullanmamak için kendi zevkinize uygun iki farklı türdeki renk paletini oluşturmalısınız. Eğer ki düş kapanınız normalden daha karışık bir görüntüde yapmak istemiyorsanız işte o zaman kesinlikle renk paleti oluşturmanız gerekecektir.

Ahşap türde kasnak alıp yün ipleri de içeriden dışarıya geçirecek şekilde dolayarak işe başlayabilirsiniz. Orta kısmında ise herhangi bir renk kullanmak yerine üç renk kullanmak tercih edilebilir. İşlemin devamında istediğiniz sıklığa ulaşınca ise yünleri dolamaya devam etmelisiniz.

Dreamcatcher yani düş kapanının alt kısmı için ise yünleri üç kat halinde kesmeli ve bağlamalısınız. Bu şekilde daha yoğun olacak şekilde ve güzel görünecek şekilde bir sonuç elde etmiş olacaksınız. Aslında bakıldığında bu düş kapanını yapmak istediğinizde yünlere ahşaptan boncuklar ve deriler eklemek de iyi bir düşünce olabilir.

Fakat bazılarına göre ise bu çalışmada sade bir seçim yapılması daha hoş durabilir diyebiliriz. Tabi bu tamamen size kalmış bir durumdur istediğiniz renk yoğunluğunda rahatlıkla bir çalışma yapabilirsiniz.

yun-ipler-kullanarak-dreamcatcher-yapimi (1)
yun-ipler-kullanarak-dreamcatcher-yapimi (2)
yun-ipler-kullanarak-dreamcatcher-yapimi (3)
yun-ipler-kullanarak-dreamcatcher-yapimi (4)
yun-ipler-kullanarak-dreamcatcher-yapimi (5)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı