Yumurta Kutusundan Helikopter Yapımı

Boş yumurta kutusundan helikopter yapımı
Boş yumurta kutusundan helikopter yapımı

Bu çalışmamızda ise sizlere oldukça basit kısa bir sürede hazırlanabilecek olan yumurta kutularından helikopter yapımını anlatacağız.  Geri dönüşüm konularımız arasında olan bu şık çalışmayla sizde çocuğunuza, küçük yumurta kutusu kalıpları aracılığı ile harika görünüme sahip evde oyuncak helikopter yapmak güzel gelecektir.

Dışarıda bazen temiz olmayan oyuncakları almak zorunda kalabiliyor insan. Oysa artık geri dönüşüm konularımızdaki işinize yarar çocuklara yönelik olan bu güzel çalışmada sizlere yumurta kolisinin nasıl farklı alanlarda da kullanılabilir olacağını göstermiş olacağız. Helikopterin yanı sıra başka çalışmaları da yumurta kolisinden yapmam mümkün diyebiliriz. Yapımı hakkında da hemen bilgiler verelim.

Yumurta Kolisinden Helikopterin yapımı:

Öncelikle makasla yumurta kutusundaki içe yumurta yerleştirilen kısımlar kesilmelidir. Daha sonra yumurta kartonundan ayrılır. Yani o yumurtaların konulduğu sele tarzı yerler kesilip koliden ayrılma işlemi sağlanır. Çünkü işlemi o küçük haznelerle yapacağız.

Resimlerdeki şekilde işlemi yaptıktan sonra yumurta kolisinin o yuvarlak tabak gibi olan kısımları boyanmalıdır. Boyama konusunda yine resimlerden yardım alabilirsiniz. Boya olarak akrilik boyayla boyama işlemi tamamlanınca kurumları beklenir.

Kuruma sağlandığında ise siyah bir ispirtolu kalemle çizimler çizilerek ikinci süslemeleri de sağlanır. Yumurta kutusundan artan kısımlarından ise el işi ya da farklı türde boyamalar yapılarak üstlerine renkli kağıtlarla şeritler kesilmelidir. Şeritler helikopterimizin pervanesini oluşturacaktır. Şeritleri boyanmış halde olan kutucukların üzerlerine yapıştırabilirsiniz.

Yumurta kolisinden yapılan helikopterin kuyruk olan kısmı için ise kutunun düz kısımlarından parçalar kesebilirsiniz. Resimdeki gibi olunca boyanır ve helikopterin gövde kısmına yapıştırılır. Bu son işlemle helikopter çocuklarınızın yeni oyuncağı olarak hazır hale gelmiş olur.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı