Yumurta Kolisinden Çiçek Yapımı

Yumurta kolisi çiçek süs yapımı

Muhteşem geri dönüşüm projeleri, harika sonuçları bizlere sağlayabiliyor. Bunlar özellikle evlerimizde atık olan çıkan ürünleri, farklı şekillerde uygulamalar ile kullanılabilir şekle sokuyorlar. Bu neden ile sizler de yumurta kolisinden çiçek yapımı projemize çok bayılacaksınız. Hepimizin evine giren yumurtaların kolilerinden çok farklı ürünlerin yapılması mümkün. Çok fazla kullanılan bu koliler, farklı şekillerde yaratıcı projeler üretilerek değerlendirilmekte. İşte sizler için bu kez çöp kolileri, harika çiçeklere dönüştüreceğiz.

Öncelikle malzemeleri sayalım. Birkaç yumurta kolisi, makas, yapıştırıcı, boya ve fırça ile harikalar yaratacağız. Şimdi yumurta kolisinden çiçek yapımı işlem aşamalarını sizlere resimli olarak anlatmaya başlayalım.

Yumurta Kolisinden Çiçek

Resimde görüldüğü şekilde yumurta kolilerinizi tekil olarak ayırın. Sağ en alta olduğu gibi birer parça elde edin.

Yumurta Kolisinden Çiçek Nasıl Yapılır

Her bir parçayı yine aralarında ki ek ve köşelerden kesin ve yine üst resimde 1-2-3-4 şeklinde yazdığı şekilde hazırlayın.

Yumurta Kolisinden Çiçek Resimli

Şimdi bir miktar guaş ya da yağlı boya belki de sulu boya ile bunları renklendirin. Bu uygulamada hoş bir pembe seçilmiş. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra yaprakların uç kısımlarına beyaz sürün ve orta alandan delici bir cisim ile delin.

Yumurta Kolisi ile Çiçek Yapımı

Bir ince kablo ya da çiçek teli vasıtası ile hazırladığınız yaprakları yukarıda ki eklemeye ve goncalar oluşturmaya başlayın.

Yumurta Kolisi ile Çiçek

Evet, bu şekilde yumurta kolisinden çiçek yapımı projemizde çiçeklerimiz artık ortaya çıkmaya başladı bile. Bu şekilde sizler de zevkle birçok çiçeği farklı şekillerde yapabilirsiniz. Şimdi ikinci aşama olarak çiçeklerimizin yapraklarına geliyoruz.

Yumurta Kolisi kullanarak çiçek yapımı

Alt çenek yaprağı için burada hazır kesici kalıp kullanışmış. Bu tip şekli sizler de kendiniz verebilirsiniz. Dalları yeşile çevirip, yaprakları da ilave etmeye başlayalım.

Yumurta Kolisi çiçek süsü yapımı

Bu harika yaprakları hazır, eski çiçeklerinizden de bulabileceğiniz gibi kendiniz de aynı şekilde benzerlerini yapabilirsiniz.

Yumurta Kolisi çiçek süsleme

Ve işte harika görünüme sahip bir çiçek. Kim diyebilir ki bu bir yumurta kolisinden yapıldı? Sizler de bu harika özel dokulu koli yardımı ile yaratıcılığınızı kullanarak, eşsiz ve inanılmaz ürünler yaratmaya devam edebilirsiniz. En özel sonuçları alacağınız sitemizde çok farklı geri dönüşüm ve kendin yap projelerini bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı