Ana sayfa Dekorasyon Yumurta Kabuklarından Dekoratif Çerçeve Yapımı

Yumurta Kabuklarından Dekoratif Çerçeve Yapımı

136
0
PAYLAŞ
yumurta kabukları dekoratif resim çerçevesi
yumurta kabukları dekoratif resim çerçevesi

Evimizde ki farklı ürünleri artık atmamak adına daha büyük çaba harcıyoruz. Geri dönüşüm için uygun olan harika bazı ürünler gerçekten sizler için de inanılmaz keyifli hobiler ile en güzel sonuçları sizler için de sağlayacaktır. Gerçekten ciddi anlamda bu projeleri incelediğinizde neleri çöpe attığınızı göreceksiniz. Özellikle yumurta kabuklarından çerçeve yapımı sizler için eşsiz ve inanılmaz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Her zaman kullandığınız yumurta kabuklarını çöpe atarken artık bir kez daha düşüneceksiniz.

Bu proje için gerekli olan malzemelerimiz; yumurta kabukları, tutkal, vernik ya da ahşap cilası, çiçekli desenleri olan bir kumaş parçası, boya fırçası ve eski düz kullanmadığınız bir çerçeve ya da mukavva olabilir.

yumurta kabuklarından dekoratif çerçeve

Öncelikle yumurtaların kabuklarını biriktirebilir, ya da işlem için hemen elde edebilirsiniz. Elbette koku kalmaması için kaynatmanız en uygun işlem olacaktır. Orta büyüklükte kıracağını bu kabukları bir tabağa derleyin.

yumurta kabukları ile dekoratif çerçeve

Evinizde ki herhangi bir resim çerçevesini kullanabileceğiniz gibi, aynı şekilde bir karton ya da mukavva üzerinde de bu çalışmayı yapabilirsiniz. Yukarı da ki resimde de görüldüğü gibi basit bir şekilde yumurtanın kabuklarını tutkal vasıtası ile çerçeveye yapıştıralım.

yumurta kabukları ile çerçeve

Tüm çerçeveyi aynı şekilde kaplayalım. Bu hali ile bile harika yumurta kabuklarından çerçeve elde ettiğimizi görebilirsiniz. Farklı bir uygulama olarak karşımıza çıkan bu işçilik, inanılmaz özel ürünler yapmanızda sizlere de yardımcı olacaktır.

yumurta kabukları ile çerçeve yapımı

Çiçekli kumaşımızın çiçeklerini örtünün üzerinden makas yardımı ile alalım. Ana hatları ile çiçekleri koruyarak, çevresini başarılı bir şekilde temizleyelim.

yumurta kabukları ile dekorasyon

Kumaşımızı yumurta kapladığımız çerçevenin üzerine uygun şekilde yapıştırıcı ile monte edelim.

yumurta kabuklarından çerçeve yapmak

İşlem bittikten sonra neredeyse ortaya çıkmaya başlayan yumurta kabuklarından çerçeve artık vernik ve cila için hazır. Tüm kumaşın üzerine ve yumurta kabuklarının üzerine güzelce sürelim.

yumurta kabukları çerçeve süsü

Temizleyip kurumasını bekleyelim. Ve yukarıda muhteşem çerçevemizin bitmiş halini görebilirsiniz.

yumurta kabukları dekoratif resim çerçevesi

Farklı şekillerde yapabileceğiniz bu uygulamayı sizler de çok seveceksiniz. Evinizin ya da resimlerinizin renklerine uygun olarak yapacağınız bu özel işlem ile sizler de harika ürünler elde edebilirsiniz. Eşsiz ve özel bir görüntü dilediğiniz yerde sizinle olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here