Yumurta Kabukları İle Mozaik Çalışması

Farklı uygulamalar ile inanılmaz güzel şeyler yapmanız mümkün. Özellikle bazı özel uygulama yöntemleri, sizlere çok farklı ve eşsiz sonuçlar sağlarken, inanılmaz güzellikleri de elde edebilirsiniz. Bazen çöpe giden malzemeler ile nasıl güzel şeyler yaratacağınıza inanamazsınız. Bu özel projelere örnek olarak sizlere yumurta kabuklarından tablo yapını anlatmak istedik. Özellikleri bakımından yumurta kabuğu farklı şekillerde kullanılabilir. Bu projede de özel bir dekupaj uygulaması ile yumurta kabuklarının inanılmaz görüntülerini kullanacağız. İşlem için yumurta kabukları, beğendiğiniz bir tablo görüntülü dekupaj kağıdı ya da desenli peçete, tutkal, uygun ölçülerde sunta, cila ve işlem için fırçalar gerekiyor.

yumurta kabukları ile mozaik çalışması

Uygulama için yapılması gerekenler de oldukça basit. Sizler de harika görüntüye sahip özel bir tablo elde edeceksiniz. Özellikle yumurta kabuklarından tablo yapımı sizlerin de inanılmaz mutlu olacağınız harika bir uygulama olacaktır.

yumurta kabukları ile mozaik

Öncelikle tahta suntanın üzerine tutkalınızı bolca sürün. Yumurta kabuklarını suntanın üzerine bu şekilde yapıştırmaya başlayın. Yukarıda da bu işlemin detaylarını görebilirsiniz.

yumurta kabukları ile mozaik yapımı

Tutkalı parçalı şekilde sürerek bu işlemi yapmaya devam edebiliriz. Bu şekilde tüm panonuzu harika bir şekilde yumurta kabukları ile kaplayacaksınız.

yumurta kabuklarından mozaik yapımı

İşlem tamamen bittikten sonra bu görüntüyü elde edebilirsiniz.

İşlemin bundan sonrasında ise tablonuzu oluşturma aşamasına geçeceğiz. yumurta kabuklarından tablo yapımında kullanmak için aldığınız resmi dekupaj yöntemi ile yumurta kabukları ile kapladığınız pano üzerine işlemeye sıra geldi.

yumurta kabuklarından mozaik yapımı resimli anlatım

Yukarıda ki gibi isterseniz tamamen beyaza boyayacağınız tuvaliniz, sizler için harika bir zeminin de oluşmasını sağlayacaktır. Bu şekilde ince dekupaj kağıdınızı bol tutkal kullanarak, sizler de anında yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Elde edeceğiniz görüntünün daha sağlıklı ve güzel olması için sizler de vernik tarzı parlatıcı cilalar kullanabilirsiniz.

yumurta kabuklarından mozaik yapılışı

İstediğiniz resmi uygun şekilde ayarlayarak, artık panonuza monte edebilirsiniz. Sizler için de harika bir seçenek olarak sunulacak bu sistem, en özel sonuçları hızlı bir şekilde almanızı sağlayacaktır. Gelin birlikte projemizin sonunu bir görelim.

yumurta kabuklarından tablo

Ve işte inanılmaz şık ve özel tablonuz hazır. Yağlı boya görünümünde ki bu hoş ve inanılmaz görselin ana malzemesinin yumurta kabukları olması ise oldukça ilginç…

Bir önceki yazımız olan Kalp Şeklinde Hediyelik Yapımı başlıklı makalemizde diy projesi, hediyelik ve kalp şeklinde hediyelik hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir