Yumurta Kabuğundan Şamdan Yapımı

Yumurta Kabuğundan Şamdan
Yumurta Kabuğundan Şamdan

Hepimiz tavukların mucizevi ürünleri olan yumurtlarından her türlü yararlanmaktayız. Peki ya yumurta kabuğundan farklı bir çalışmayla yararlanmaya ne dersiniz? Bu projemizde sizlere yumurta kabuğundan şamdan yapmak konusunda bilgiler paylaşıyor olacağım. Yumurta kabuğundan sadece şamdan değil aynı zamana birçok şeyde yapılmaktadır.

Yumurta kabuğundan yüz maskesi yapılarak doğal olan o maskeyle inatçı yüz lekelerini gidermek mümkündür. Yumurta kabuklarından farklı türde çalışmalar da yapabileceğiniz gibi farklı projelere imza atmak güzel ve eğlenceli gelecektir. Yumurta kabuklarından yararlanma rehberimize kulak verdiğinizde sizde yumurta kabuklarıyla harika çalışmalara imza atabileceksiniz.

Küçük mumlarla yumurta mumluğu yapmak içinde sizlere şu bilgileri aktarmak istiyorum. Yumurtayı yemeksizin mumluk ya da şamdan olarak kullanmak konusunda öncelikle yumurta içindeki sıvıyı boşaltmalısınız. Küçük bir kırıkla yumurtanın içerisini boşalttıktan sonra kabuğa zarar vermediğinizden emin olunuz.

Yumurtanın içi boşalınca içine koyulacak muma göre yumurtanın üst kısmında yer alan kırığı ayarlayınız. Ya parmaklarınızla ya da cımbız yardımıyla yumurtanın kabuklarını rahatça kırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kırılmış yumurtada akından biraz kalıntı ya da sarısından biraz kalıntı kalması halinde mumluk yaptıktan sonra kötü bir kokuyla karşılaşabilirsiniz.

Bu durumla karşılaşmamak için öncelikle işlemleri tamamlamadan önce kırdığınız yumurta kabuğunu dikkatlice kaynar suyla su dolu bir kaba yerleştiriniz. Su soğuyana kadar kabuklar bu suyun içerisinde kalmalıdır. Yapımdan yapıma fark edebilir ama resimdeki gibi bir çalışma için sizde dilerseniz mumluk anlamında yumurtayı yarıya kadar kırarak çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Çalışma tamamlanınca yumurta kabuğundan mumluk yapmış olacaksınız ve bu yapılan çalışmayla evinize de harika bir dekor oluşturmuş olacaksınız.

Yumurta Kabuğundan Şamdan
Yumurta Kabuğundan Şamdan
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı