Yumurta Çim Adam Yapımı

yumurta çim adam
yumurta çim adam

Bugün size organik bir dekorasyon objesi nasıl yapılır onun videosunu paylaşıyorum. Bu video ile evinizi süsleyecek çok güzel bir dekorasyon materyali yapabilirsiniz. Peki, ne mi yapacağız. Tabi ki çim adam. Ama bunun yapımı diğer çim adamlardan biraz farklı. Çünkü malzeme olarak gerçek yumurta kullanacağız. Yapacağımız yumurta çim adam projesi keyifli bir kendin yap projesi olacak. Biraz meşakkatli bir iş. Dikkat edilmesi gereken püf noktaları mevcut. Ama yaparken çok eğleneceğinize garanti veriyoruz. Hatta bu işi cocuğunuzla birlikte yaparak ona da harika bir vakit geçirtebilirsiniz.

Şimdi de yumurta çim adam yapımı için gerekli malzemeler neler bir de onlara bakalım. En sahicisinden yumurta, bıçak, iki oyuncak göz, bir çıkmaz kalem, kağıt havlu, su, bitki tohumları yada çim tohumu. Malzemelerimizi saydıktan sonra artık yapım aşamasına geçebiliriz. İlk etapta yumurtalarımızın uç kısımlarını bıçak yardımı ile güzelce kıralım. İşte bu aşama çok dikkat isteyen bir iş. Yumurtalar heba olabilir. Aman dikkat. Sonrasında yumurta içini boşaltalım. Tabii ziyan etmeyip güzel bir omlet yapıp iş bitiminde size güzel bir hediye olur. Kağıt havlumuzdan bir parça kesip yumurtamızın içine yerleştirelim. İçerisine kağıt havlumuzu ıslatacak kadar su ekleyelim. Son aşama olarak kağıt havlumuzun üzerine yeteri miktarda çim ekleyelim. Tohumlarımızı hergün sulayıp beklememiz gerekecek. Birkaç gün içerisinde çim adamımızın yeşermeye başladığını göreceksiniz.

Bugün de sizlere nasıl yapılır kategorimizde yumurta çim adam nasıl yapılır. Onun videosunu paylaştım. Artık siz de evinizde bu yöntemi uygulayarak harika çim adamlar yapıp evinizin en güzel yerine koyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı