Yonca Örgü Modeli Nasıl Örülür

yonca örgü
yonca örgü

Şans Getiren Örgü

Çoğu örgü modeli insanda sıcak duygular uyandırır. Bazı motifler daha şık durur ancak bazı motifler de daha sıcak ve sevimli durmaktadırlar. Yonca örgü modeli de görünüş olarak bu tarz desenlerden biridir. Yoncanın şans getirdiğine inanılır ve bu motifle birlikte kim bilir belki kendi şansınızı yaratabilirsiniz. Yonca modeli için öncelikle kenar ilmeği örmeden alarak yandaki 1 ilmeği düz örüyorsunuz. İpliğinizi şişe 1 defa dolayarak ajur yani delik oluşturuyorsunuz. Yanındaki 4 ilmeği düz örüyorsunuz. 1 ilmeği örmeden sağ şişinize alıyor, yanındaki 2 ilmeği de beraber örerek eksiltiyorsunuz.

Bittiği zaman oldukça şık duran yonca örgü modeli için daha sonra örmeden aldığınız ilmeği sol şişin yardımıyla, beraber ördüğünüz 2 ilmeğin üzerinden geçiriyorsunuz. Böylece 2 ajur 2 de ortadan kesim oluşturmuş oluyorsunuz. İpliği 3. Ajuru yapmak için şişe doluyor, iplik arkadayken şişiniz önden 7 ve 8. ilmeğin arasına batırıp, ipliği arkadan şişe doluyorsunuz. Arkadan şişe doladığınız ipliği önden çekip uzatarak sol şişin başına takıyor, uzattığınız iplikle 7 ilmeğin ilk 2 ilmeğini birlikte örüyorsunuz. Bu işlemden sonra yandaki 2 ilmeği birlikte örüp, geriye kalan 2 ilmeği de düz örüyorsunuz. Geriye 5 ilmek kalmış oluyor. Son olarak sol tarafta ajur oluşturuyor, arka yüzde de ilmekleri ters örüyor ve örneği bitirmiş oluyorsunuz.

Diğer örgü modellerinde olduğu gibi severek yapacağınız ve bittikten sonra da sizi iyi hissettirecek bir model olan yonca örgü modeli de bu şekilde uygulanmış olmaktadır. Görüldüğü üzere her bir model aşama aşama yapılmakta ve küçük adımlarla ilerleyip ortaya motif çıkmaktadır. Örgü örmek asla zor bir uğraş değildir. Her zevke ve her zorluk derecesine göre bir örgü modeli bulabilirsiniz.

Yonca örgü modeli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı