Yırtık Kot Pantolon Modasını Uygulayalım

yırtık kot nasıl yapılır
yırtık kot nasıl yapılır

Kot pantolonlarımız günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Özellikle sokak modasında tercih ettiğimiz kotlar, farklı şekillerde ve modeller de hayatımıza renk, rahatlık ve şıklık katarlar. Bu neden ile en sık kullandığımız kıyafetlerimiz arasında yer alırlar. Farklı şekillerde giyebileceğiniz kotlar için yaratıcı ve özel kendin yap projelerini uygulayarak sizler de harika ve yenilenmiş görüntüye sahip, özel ürünler bulabilirsiniz. Bu projemizde de kota eskitme uygulaması yapacağız. Bu şekilde eskitme kot ve yamalı kot dediğimiz görünümü hızlı şekilde elde edebiliriz. İşlem oldukça basit.

Bu işlem için gerekli olan malzemeler; elbette ki kot pantolon, bir parça ince zımpara kağıdı, makas, cımbız…

kot eskitme nasıl yapılır

Öncelikle kota eskitme uygulaması yapmak için, eskitmenin yapılacağı alanı belirleyin. Giyerken ve kullanırken sizi rahatsız etmeyecek alanları seçebilirsiniz. Bunun için diz üstü ve diz altı en uygun alanlardır. Hareket ortamı olmadığı için işlem yapıldıktan sonra da size sorun çıkartmadan kullanabilirsiniz.

kot eskitme yöntemi

Öncelikle eskitme yapacağımız alanı zımpara kağıdı ile üzerinden hafif inceltelim ve kotun bu alanına yıpranmış bir görünüm kazandıralım.

kot eskitme yapım aşamaları

Daha sonra istediğiniz genişlikte bu alanı makas ile enlemesine keseceğiz. Bu şekilde kota eskitme uygulaması yaparak devam edeceğiz. Görüntü olarak yamalı ve eski bir kot izlenimi alacaksınız. Bu da kotlarınıza çok farklı, şık ve modern bir görünüm kazandıracaktır. Tüm kot pantolon ve montlar için bu uygulamayı yapmak mümkün. Gelelim işlemin son aşamasına.

kot eskitme yapımı

Kotunuzun kumaşı 2 ana ip örmesinden oluşur. Biz burada mavi olan eklentileri cımbız yardımı ile temizleyeceğiz. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken husus ise ana dokumada bulunan beyaz iplere dokunmamak. O yüzden işlemi cımbız ile dikkatli bir şekilde yapmanızda fayda var.

yırtık kot nasıl yapılır

Son dokunuşları da yaptıktan sonra yamalı eskitme kot pantolonunuz hazır olacak. Son dönemde oldukça moda olan bu uygulamayı düz kotlara uyguladığınızda, çok daha modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca kotunuzda oluşan renk, leke ve benzeri görüntü bozukluklarını da bu şekilde gidermeniz mümkün. Eğer bu yamayı açık kullanmak istemezseniz, kotlar için tela alabilir, kumaşın arkasından bu yamayı ürü ile uygulayabilir ve kapalı yama olarak kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı