Yıldız Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

yıldız örgü modeli videolu anlatım
yıldız örgü modeli videolu anlatım

Yıldız örgü modeli en güzel modellerden birisidir ve yapımı da çok zor değildir. En pratik ve anlaşılır şekilde anlatımına çalışılarak sizler için Yıldız örgü modeli video ve yazısı hazırlanmıştır.

Yıldız örgü modeli yapılışı zor gibi gözükebilir ancak dikkatle takip edilirse oldukça basit bir biçimde uygulanabileceği görülecektir. Başlangıç için bir dizi ilmeğimizi öncelikle atarak modelin yapımı için hazır hale getiriyoruz. Altını toplamaması amacıyla ise bir sıra olacak şekilde haraşo olarak örüyoruz. Bir tane kenar ilmeği alıp bir tane de düz ilmek örüyoruz. Bundan sonra üç taneden bir tane alıp şişimize doluyoruz ve içlerinden bir tane daha çıkartıyoruz. Buraya kadar yaptıklarımızla üç ilmeği kesmiş ve üç ilmeği de çıkarmış oluyoruz.

Daha sonra arka sıraya geçip hepsini sıra sonuna dek ters örgü şeklinde örüyoruz. Sonra ise devam ederken üçlüler olarak tek tek dolayıp bu üçlülerde daha önce kestiğimiz ortadakini örüyoruz. Bu şekilde örneğimizi kaydırmış olmaktayız. Bu işlem bitince tekrar ters sıramızı ters olacak şekilde örüyoruz. Tekrar ön sıraya geçince yine üçer adet alarak bunların ortasında olan biraz önce düz ördüğümüz alarak yine düz örüyoruz. Yine ters sıraya geçip tüm sırayı ters örgü olarak örüyoruz.

Kenarda kenar ilmeği bırakmak örneğin kasılmaması için oldukça önemlidir ve bunu unutmazsak oldukça işimizi kolaylaştırır. Dikişte kolaylık için ve de örümü daha güzel hale getirmek için de bu kural önemlidir.   Sonrasında ise kaldığımız yerden ön yüzde baştan iki adet düz örülür. Daha sonra yıldıza tekrar başlayarak yine üçlüler halinde alıp daha önce yaptığımız gibi ortasındakini düz örerek örneğimize devam ediyoruz. Bu şekilde devam ederken örneğimizin yana doğru sürekli olarak yıldız desenleri ortaya çıkartarak kaydığını gözleyeceğiz. Ne kadar büyütmek istersek o kadar devam ederek ayarlanmak istenilen ölçüye geldiğimizde işlemi bitiriyoruz.

yıldız örgü modeli videolu anlatım
yıldız örgü modeli videolu anlatım

Yıldız örgü modeli yapılışı resimli anlatım olarak ve ayıca da video ve yazıyla sizlere bu güzel örneği anlatmış bulunmaktayız. Her türlü modelle kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı