Yıldız Örgü Modeli Nasıl Örülür

Yıldız örgü

Yıldız örgü

Yıldızlar Gibi Parlayın

Örgü örmenin en güzel yanlarından biri değişik modelleri özgürce deneyebilmeniz ve üzerinizde taşıyabilmenizdir. Renk renk, desen desen yaptığınız her örgü modeli ayrı bir güzellik ve değer taşımaktadır. El emeği göz nuru modellerden biri de yıldız örgü modeli olmaktadır. Yapılışı orta zorlukta olan yıldız örgü modelinde istediğiniz renk ip kullanabilirsiniz. Hırkalarda, şal ve yeleklerde bu model oldukça şık durmaktadır. Bu modelle isterseniz atkı ve bere takımları da yapabilir ve değişik renklerde örebilirsiniz. Örgü örmenin bir diğer güzel yanı da bu uğraşı her kesimden insanın yapabileceğidir.

Yapıldıktan sonra göze oldukça hoş görünen yıldız örgü modeli için öncelikle örneği örgünüzün arka yüzünde oluşturuyorsunuz. 3 ilmeği topluyorsunuz. İlmekleri sol şişinizden çıkarmadan ipliği şişinize 1 kez doluyor yani arttırma işlemi yapıyorsunuz. Sağ şişinizi yeniden aynı yere batırarak ilmek alıyorsunuz. Bu sayede 3 ilmek kesiliyorken, aynı zamanda 3 ilmekte arttırılmış oluyor. Model için daha sonra sol tarafta bulunan 1 ilmeği ters örüyorsunuz. Örgünün ön yüzündeki tüm ilmekleri düz örüyorsunuz.

Arka yüzdeki ikinci yıldızları yaparken de ilk sırada bulunan iki yıldızın ortasında bulunan 3 ilmeği yıldız yapıyorsunuz. Yıldızların ortalarında bulunan ilmekleri tek örüyorsunuz. Yıldız örgü modeli bittiğinde ortaya çıkan yıldız motiflerinin çapraz bir şekilde sıralanmış olarak dizildiğini göreceksiniz. Yıldız örgü modeli ve bu tarz diğer örgü modelleri aynı zamanda kafa dinlendirici modellerdir. Ritmik olarak tekrarladığınız hareketler sizi rahatlatır ve daha iyi hissetmenizi sağlar. Örgü ören kişilerin daha az sinirlendiği, daha sakin oldukları ve günlük hayatta meydana gelen olumsuzluklara karşı çok daha güçlü oldukları görülmektedir. Amerika ve Avrupa ülkelerinde gün geçtikçe örgü ören bayanların sayısında artış olduğu gözlemlenmektedir.

yıldız örgü modeli

Bir önceki yazımız olan Yaprak Motifi Örgü Modeli Nasıl Örülür başlıklı makalemizde örgü yaprak yapımı, yaprak motifi örgü modeli ve yaprak motifi yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir