Ana Sayfa Örgü Videoları Yıldız Banyo Lif Modeli Yapımı

Yıldız Banyo Lif Modeli Yapımı

Yıldız Banyo Lif Modeli
Yıldız Banyo Lif Modeli

Yeni banyo lifi modelleri bir bir gelmeye devam ediyor. Bu seferde Örgü Günlüğüm kanalının bir çalışması olan yıldız banyo lifi örneğini inceleyeceğiz. Kırmızı ve beyaz renklerin harmonisini bir yıldız şeklinde göreceğimiz bu modeli çok beğeneceğinize eminim.

Ortadan başlamalı bir lif modeli olan yıldız örneği 7 numara tığla örülmüştür. Renk geçişleri ve artırmalarla örnek genişletilmiştir. Kenar oyası da yapıldıktan sonra ortasına da 6 yapraklı bir çiçek eklenerek şahane bir banyo lif örneği elde edilmiştir.

Şahane Görünümlü Yıldız Lif Modeli Yapılışı

Yuvarlak ve kare liflerde olduğu gibi yıldız lif örneğine de ortadan başlanmıştır. 7 zincir çekilip bir halka elde edilmiş ve bunun içine 6 tane tekli fıstık yapılmıştır. Yapılırken de aralara 3 zincir çekilmiştir.

Yıldız Banyo Lif Örneği
Yıldız Banyo Lif Örneği

Arada renk geçişleri ile beraber artırmalarla istenilen büyüklüğe gelene kadar örmeye devam edilmiştir. Üç sıra fıstık yerine 4 zincir çekilip sık iğne ile diğer zincire batılmıştır. En dış kısmına da pimpirikli bir kenar oyası yapılmıştır. Son olarak ortası boş kalmasın diye 6 yapraklı bir puf çiçek örülerek yıldız lifin ortasına eklenmiştir.

Ortası Puf Çiçekli Yıldız Banyo Lif Örneği Videolu Anlatımı

Yıldız şeklinde örülen bu yeni banyo lifi örneği için bir videolu anlatımda mevcuttur. Videosuna aşağıda yazımın en altından ulaşabilirsiniz. Renklerini değiştirip farklı kenar oyaları ile kendi zevkinize göre de yıldız lif örneği örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/yXE69dMTeP0 (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here