Yılbaşı Ağacı Dekoru Yapmak

yılbaşı ağacını kağıtlardan yap
yılbaşı ağacını kağıtlardan yap

Selam arkadaşlar, sizlere yaklaşan yılbaşı için evde süs ağacı yapımı konusunda yardımcı olacağız. Yeşil renge boyayacağımız defter yapraklarıyla oluşturacağımız yılbaşı ağacı, dekor oluşturmak ve o geceyi süslü güzel bir ağaçla geçirmek için harika bir fikir olacaktır. Yapım aşamalarını resimli anlatım sayesinde kolaylıkla anlayacaksınız. Yılbaşı gecesini arkadaşlarla eğlence dolu geçirirken, kendi yapacağınız özel bu tip bir dekoratif süsle daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Dekoru Malzemeleri

Malzemeler arasında kağıt yapraklar, püskürtmeli yeşil boya, kağıtları yapıştırmak için izole bant, ağacı süsleyecek yılbaşı süsleri olacaktır. Kağıtların boyutları 7×7, 6×6, 5×5 ve 4×4 boyutunda olacaktır. Bu kağıtların sayıları ise 10’arlı şekilde olacaktır. Malzemeler arasında ağacın dik durmasını sağlayacak karton rulo olacaktır. Yılbaşı ağacını kağıtlardan yaparak, ağaç kesilmesine gerek kalmayacak şekilde siz de kendi ağacınızı yapacaksınız. Malzemeleri bir araya getirdiyseniz hemen kağıttan yılbaşı ağacı dekorunu yapmaya başlayalım.

Yılbaşı Ağacı Dekoru Yapılışı

Yılbaşına özel ağaç yapmak için hemen işlemlere başlayalım isterseniz. Öncelikle ilk resimdeki gibi kağıtların boyutlarını ayarlayınız. İkinci resimdeki gibi kağıtları külah yaparak izole bantla yapıştırınız. Adet olarak her boyuttan ilk başta 10’ar tane yapınız ve ağacın boyutuna göre az gelmesi durumunda yeniden kağıttan külah yapmaya devam ediniz. Resim 5’teki gibi ağacın boylu boyunca gövdesini oluşturacak boru şeklindeki rulosuna, resimdeki gibi külah yapılan beyaz kağıtları yapıştırınız. Resim 6’daki ve resim 7’deki gibi yapıştırma işlemine devam edeceğiz. Daha sonra ise oluşacak şekil, resim sekizde karşımıza çıkacaktır. Tıpkı bir ağaca benzeyen yaprakların dizilimini yine aynı resimde görebilirsiniz. Daha sonra ise bu ağacı resim dokuzdaki gibi yeşil spreyle boyayacağız. Bütün işlemleriniz bitince en son resim 10’daki gibi ağaç yeşil renk olacaktır ve süslemeye işlemine geçebilirsiniz. Süsleme konusunda kırtasiyelerde satılan yılbaşı süsleme hazır araç gereçleriyle, sizde yılbaşı ağacınızı süsleyebilirsiniz. Buradaki amaç süslemelerin asılı kalacağı ağacı kendimiz yapmamızdı. Bütün işlemler sonrası ana resimdeki gibi görünecek yılbaşı süs ağacımız, kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. Herkes yaklaşan yılbaşı için bu farklı gelecek ağacı rahatlıkla evinde yapabilir.

Yılbaşı Ağacı Dekoru
Yılbaşı Ağacı Dekoru Yapımı
yapay yılbaşı ağacı yapımı
kağıtlardan yılbaşı ağacı yapılışı
kağıttan yılbaşı ağacı resimli anlatım
kağıttan yılbaşı ağacı resimli
evde süs ağacı yapımı
yılbaşına özel ağaç yapmak
kağıttan yılbaşı ağacı
yılbaşı ağacını kağıtlardan yap
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı