Yeşil Örgü Çizme Yapımı

Örgü Çizme Yapımı
Örgü Çizme Yapımı

Örgüden de çizme olur mu demeyin, gerçekten de oluyormuş. Sizlere farklı örgü çalışmalarını da paylaşacaktım. Bugün de bu çalışmayı buldum. Gerçekten çok güzel değil mi? Yapanın ellerine kollarına sağlık. Bir de nasıl yaptığını öğreten bir video çekmiş. Videosu 2 kısımdan oluşuyor. Kolay değil, sonuçta örgüden çizme yapımı oldukça meşakkatli bir iş olmalı.

Yeşil Örgü Çizme Yapımı
Yeşil Örgü Çizme Yapımı

Yeşil örgü çizmenin yapılışı da bana çok ilginç geldi. İp olarak hem patik ipi hem de oya ipi birlikte kullanılmış, yani iki ip birlikte kullanılarak örme işlemi gerçekleşmiş. Tabanlar ilk önce kemer delik açma aparatı ile delinmiş. Ardından her delikten ikişer tane ilmek çıkarılıp bir zincir çekilerek ilk sıra tamamlanmış. Sonrasında kaydırma işlemi ile devam edilmiş ve burun kısmı için de 5 sıra sarma işlemi yapılmış. Devamında örgü çizme örneği yapımına geçilmiş. Örgü çizmenin arka kısmındaki düğmeli manşet de çizmenin tasarımını basitlikten çıkartıp ayrı bir şıklık katmış.

Lafı çok fazla uzatmayacağım. Zaten her iki videoda yeteri kadar örgü çizmenin yapımı ile ilgili detay verilmiş. Sürekli aynı tığ işleri ile uğraşmaktan sıkıldıysanız her iki videoyu izleyerek bu tarz bir çalışma yapmayı deneyebilirsiniz.

Yeşil Örgü Çizme Video 1:

Yeşil Örgü Çizme Video 2:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı