Ana sayfa El İşi Oya Dantel Modelleri Yepyeni Tülbent Kenarı Oyaları

Yepyeni Tülbent Kenarı Oyaları

167
0
PAYLAŞ
başörtü oya örnekleri
başörtü oya örnekleri

Tığdan yapılma yeni tülbent kenarı oyaları, oya işlerini seven hanımların kesinlikle hoşuna gidecek türde modellerdir. Sizlere resimli galeride yeni tülbent kenarı modellerini paylaştık. Tülbent kenarı süsleme çalışmalarında işinize yarayacak güzel motifler elde etmek istediğinizde, resimli galeride yer alacak yepyeni elit modelleri tercih edebilirsiniz. Denemesi kolay gelecek olan tülbent oyası kenar örnekleri, bir yakınıza armağan etmek istediğinizde size ilham verecek modellerden olacaktır.

Tülbent Kenarı Oyaları

Tülbent kenarı tığ ve iğne oyaları süslemesi, tülbentlerinize kesinlikle daha farklı bir hava katacaktır. Günümüzde hanımların çoğu bu süsleme ve işlemeleri sıklıkla kullanmaktadır. Böylece kızlarının çeyizlerinde ya da kendilerine arşiv olarak oluşturacakları örgü motifleri için büyük bir kazanım olacaktır. Tülbentler sade halleriyle değil kenarlarında yer alacak değişik türde süslemeleriyle daha çok yöresel anlamda da kendi ününü duyurabilen motifler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla ilgili resimlerde pek çok yöreye ait motifleri keşfedebilirsiniz. Motifleri harika olan başörtüleri, yazmalar ve tülbentler hanımların vazgeçilmezi durumundadır. Siz de daha önce almış olabileceğiniz ya da evde duran tülbent kenarlarını, örneklerimizden ilham alarak güzelce süsleyebilirsiniz.

Tülbent Kenarı Örneklerini İnceleyelim

Sizler için derlenen örnekleri hemen inceleyelim. Birinci örneğimize koyu yeşille beyazın görsel şöleni bizi karşılıyor olacaktır. İkinci örnekte de aynı renkler hakim, fakat beyaz ortasında koyu kırmızıya bakar renk harika durmuş görünüyor. Üçüncü örnekteyse, koyu yeşil ve beyaza mor renk eşlik etmektedir. Dördüncü tülbent kenarı örneğimizde ise tamamen beyazın yer aldığı parçada, güzel bir koyu mavi eşlik etmiştir. Sonraki örnekte yeşilin bir tonu ve pembe renkte bir ufak çiçek motifi yer almaktadır. Bir sonraki örgü türünde ise yine yeşili ve beyazı görüyor olacağı fakat iç kesimlerine doğru mor ile yeşilin birleştiği şahane bir çiçek deseni yine bizi karşılıyor olacaktır. Yedinci örnekteyse, beyaz ve yeşil üzeri pembenin büyük bir çiçek deseniyle buluşmasını görmüş olacaksınız. Son olarak sekizinci motifte ise yeşil tonda beyaz tülbentte yer alan turuncu bir çiçek türü son derece harika durmuştur. Diğer örnekleri de inceleyerek arzu edeceğiniz bir tanesini siz de örmeye hemen başlayabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here