Yepyeni Çeyizlik Tığ İşi Oya Modelleri

tığ işi oya modelleri
tığ işi oya modelleri

Günümüzde birçok ev hanımı, harika el işi örneklerini severek yapmaktadır. Çeyizlik olarak yapılan el işleri arasında en çok göze çarpanı ise oya örnekleridir. Bunlar tığ işi oya örnekleri ya da iğne işi oya örnekleri de denilebilir. Bu yazımda siz değerli okurlar için çeyizlik oya örneklerine yer vermek istedim. Sizler de çeyizleriniz için birçok farklı modelden ve renkten oluşan oya modelleri yapabilirsiniz. Genellikle Anadolu bölgesinde bayanlar el işlerine oldukça fazla özen göstermektedir. Birçok evlenme yaşına gelmiş genç kızların sandıkların da çeyizlerinin içerisinde el emeği göz nuru oyalar görebilirsiniz. Sizler de evlerinizde boş vakitlerinizi geçirmek için çok farklı el işi çalışmaları yapabilirsiniz. İğne işi oya modelleri de mevlid başörtülerin de çok tercih edilmektedir.

Bu modeller, yapılışların da emek gerektiren oya modellerindendir. İğne işi birçok çeyizlik dantellerde yapılmaktadır. Mutfak dantelleri kenarları için de oya örnekleri yapabilirsiniz. Resimli olarak paylaşmış olduğumuz oya modellerinden, örnekler çıkartarak sizler de harika el işleri yapabilirsiniz. Türk gelenek ve göreneklerinde, evde bulunan bekar kızlara çeyiz hazırlamak adettir. Bu adetleri yerine getirmek isteyen anneler, kızları için birçok farklı oya örnekleri araştırmaktadır. Her genç kızın hayali çeyizinin kusursuz olmasıdır. Bunun için de çeşit danteller ve oyaları yapmaktan çekinilmemektedir. Oldukça çok emek verilerek hazırlanan el işleri, çeyiz sandıkların da mutlaka yer almaktadır.

Sizler de sevdiğiniz arkadaşlarınız için bu farklı çeyizlik oya modellerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazırlanmış olan yemeni örneklerini namaz başörtüsü olarak da evinize gelen misafirinize rahatlıkla verebilirsiniz. Günlük yaşantınızda birçok farklı kıyafetinizle kombin yaparak da kullanmanız mümkündür. Dilerseniz yapmış olduğunuz oya modellerini, fular olarak da günlük yaşantınız da kullanabilirsiniz.  Bu göz alıcı oya örneklerini çoğu bayan severek yapmaktadır. Sandığında oya örnekleri eksik olan genç kızlar, en yeni oya örnekleriyle çeyiz sandıklarını rahatlıkla ve kolayca süsleyebilmektedir. Keyif verici el işlerini artık sizler de evinizin rahatlığında kolayca bu adres aracılığıyla yapabilirsiniz. En farklı iğne oyası modellerini ve tığ işi oya modellerini sizler için paylaşmaya devam edeceğim.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı