Yepyeni Bir Kirpikli İğne Oyası Modeli

Yepyeni Bir Kirpikli İğne Oyası Modeli
Yepyeni Bir Kirpikli İğne Oyası Modeli

Yeni bir iğne oyasının daha yapım aşamalarını paylaşıyoruz. Modelin hemen hemen tamamına yakını sık iğne tekniği ile yapılmıştır. Yeni oyada farklı olarak kirpik tekniği de kullanılmıştır. Bu iki tekniğin birlikteliği ile ortaya çok güzel bir iğne oyası yazma modeli çıkartılmıştır. Modelin arası için de biraz farklı bir dağ motifi çalışılmıştır.

Yeni sık iğne teknikli iğne oyası modeli 4 farklı renkte oya ipi oluşturulmuştur. Anlatımına ilk olarak dağ motifinin yapımı ile başlanmıştır. Yapımı için de kirpiklerden yararlanılmıştır. Her sırada kirpik sayısında eksiltmeye gidilerek tepede tek kirpik kalacak şekilde oluşturulmuştur. Yapılırken de iki farklı renkle çalışılmış olup her sırada bir renk değişimine gidilmiştir.

Yepyeni Bir Kirpikli İğne Oyası Örneği
Yepyeni Bir Kirpikli İğne Oyası Örneği

Ara modelden sonra da ana model olan sık iğneyle çalışılan çiçeğin yapımına geçilmiştir. Başlarken de ara model ile arasında 6 zürafa boşluk verilmiştir. İlk olarak çiçeğin gövdesi çalışılmış ve zürafalardan bir dağ oluşturulmuştur.

Ardından çiçeğin dalları yapılmıştır. Dalların için dağın tepesine 3 tane kirpik çalışılmıştır. Sonra yeni renge geçilerek bu 3 kirpiğin her birinin içerisine 3 ayır badem yapılmıştır. Bademlerin ilk sırası kirpiklerden diğer sıraları zürafalardan oluşmuştur.

Devamında bademlerin etrafına kontur geçilmiştir. Konturdan sonra bademler arasına beyazla bu sefer daha küçük kirpiklerden iki minik badem çalışılmıştır. Son olarak büyük bademlerin her birinin üzerine farklı renkle son kirpikler de yapılarak anlatım bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/UlDOYvnvhuA (Neşe’nin Göz Nuru İğne Oyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı