Yeni Tığ İşi Şal Modeli Yapımı

Yeni Tığ İşi Şal Modeli
Yeni Tığ İşi Şal Modeli

Farklı bir tığ işi şal modeli anlatımını daha paylaşıyoruz. Gerçekten bu model de diğer şal paylaşımlarımızda olduğu gibi çok güzel. Farklı şal örnekleri arıyorsanız, çeyizlik şal örneği arıyorsanız bu modeli de bir incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Anlatımı küçük bir model üzerinden detaylı bir şekilde videosunda yapılmıştır. Siz mantığını kavradığınızda şalı istediğiniz boyutlara gelene kadar büyütebileceksiniz.

Bu yeni tığ işi şal modeli simsiz Angora tarzı ip ile 2 mm tığ ile kullanılarak örülmüştür. Tek renkle çalışılmıştır. Yine genellikle banyo liflerinde rastladığımız fıstıkların ağırlıkta olduğu bir şal modeli yapılmıştır.

Yeni Tığ İşi Şal Örneği
Yeni Tığ İşi Şal Örneği

Tığ İşi Yeni Üçgen Şal Örneği Nasıl Örülür?

Bu şal modeli üçgen formda olduğu için alt ucundan başlanarak yapılmıştır. Bunun 9 zincir çekilerek bir halka oluşturulmuş ve tığ işi şalın ilk motifi çalışılmıştır. Motif fıstık üzerine fıstık artırılarak yapılmış bir örnektir.

İki sıra ikili fıstıklar çalışılırken üçüncü sırada üç, son sırasında ise 12 adet fıstık çalışılmıştır. Şalın kenarları üçlü tırabzanlarla oluşturulmuştur.

Döne döne örülmektedir. Bu yüzden şalın motifleri örülürken aynı zamanda kenarları da yapılmaktadır. Her sırada motif sayılarında artırma yapılarak şalın üçgen bir şekil alması sağlanmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/DWcdJhJo14M (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı