Ana Sayfa Örgü Videoları Yeni Tığ İşi Şal Modeli Yapımı

Yeni Tığ İşi Şal Modeli Yapımı

Yeni Tığ İşi Şal Modeli
Yeni Tığ İşi Şal Modeli

Farklı bir tığ işi şal modeli anlatımını daha paylaşıyoruz. Gerçekten bu model de diğer şal paylaşımlarımızda olduğu gibi çok güzel. Farklı şal örnekleri arıyorsanız, çeyizlik şal örneği arıyorsanız bu modeli de bir incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Anlatımı küçük bir model üzerinden detaylı bir şekilde videosunda yapılmıştır. Siz mantığını kavradığınızda şalı istediğiniz boyutlara gelene kadar büyütebileceksiniz.

Bu yeni tığ işi şal modeli simsiz Angora tarzı ip ile 2 mm tığ ile kullanılarak örülmüştür. Tek renkle çalışılmıştır. Yine genellikle banyo liflerinde rastladığımız fıstıkların ağırlıkta olduğu bir şal modeli yapılmıştır.

Yeni Tığ İşi Şal Örneği
Yeni Tığ İşi Şal Örneği

Tığ İşi Yeni Üçgen Şal Örneği Nasıl Örülür?

Bu şal modeli üçgen formda olduğu için alt ucundan başlanarak yapılmıştır. Bunun 9 zincir çekilerek bir halka oluşturulmuş ve tığ işi şalın ilk motifi çalışılmıştır. Motif fıstık üzerine fıstık artırılarak yapılmış bir örnektir.

Lost In Time Şal Modeli Yapımı

İki sıra ikili fıstıklar çalışılırken üçüncü sırada üç, son sırasında ise 12 adet fıstık çalışılmıştır. Şalın kenarları üçlü tırabzanlarla oluşturulmuştur.

Döne döne örülmektedir. Bu yüzden şalın motifleri örülürken aynı zamanda kenarları da yapılmaktadır. Her sırada motif sayılarında artırma yapılarak şalın üçgen bir şekil alması sağlanmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/DWcdJhJo14M (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here