Yeni Tığ İşi Fıstıklı Bere Modeli

Yeni Tığ İşi Fıstıklı Bere Modeli
Yeni Tığ İşi Fıstıklı Bere Modeli

Sizlere çok güzel bir kız bebek bere modelinin anlatımını paylaşacağız. Modelin deseni fıstıklarla oluşturulduğu için fıstıklı bere modeli ismi verilmiş. Bu tür fıstıklı bere örnekleri kışın özellikle tercih edilmektedir. Hem çok şık durmaktadırlar, hem de örmesi kolay modellerden biridir. Ayrıca puf dokuları sebebi ile oldukça yumuşaktırlar.

İki renk iple örülmüş bir tığ işi bere örneğidir. 2,5 numara tığ ve Alize Happy Baby bebe ipleri ile örülmüştür. Eğer istenirse tek ile de örülebilir. Ancak desenlerin kendini gösterebilmesi için iki renkli çalışma daha uygun olur. Yapımı daha önce paylaşımını yaptığımız çapraz fıstıklı bere modeli ile benzeşmektedir.

Yeni Fıstıklı Bere Modeli Nasıl Örülür?

Berenin yapımına alt kısmından başlanmıştır. Bu kısım için tığ işi lastik işi çalışılmıştır. İstenilen ölçüde sık iğneyle lastik örgü örülerek bitiminde örgünün her iki ucu birleştirilmiştir. Ardından da berenin fıstıklı modelinin kurulumuna geçilmiştir.

Yeni Tığ İşi Fıstıklı Bere Örneği
Yeni Tığ İşi Fıstıklı Bere Örneği

Berenin tepe kısmına kadar çapraz fıstıklı desen çalışması uygulanmıştır. Her sırada bir renk değişimi yapılmıştır. Fıstıklar 3 tane ikili tırabzandan çıkarılan yine 3 adet ilmeğin birlikte toplanması ile elde edilmiştir. İlmekler elde edilirken de ilk tırabzanın dibinden elde edilir ki bu da fıstıkların çapraz bir görünümde olmasını sağlar.

Eğer farklı bir fıstıklı bere modeli örmek istiyorsanız tığ işi fıstıklı bere modeli konumuza göz gezdirebilirsiniz. Onun haricinde bu modelin detaylı nasıl örüldüğünü öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/trgGFYowYW4 (ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı