Yeni Tasarım Mantar Lif Modeli Yapımı

Yeni Tasarım Mantar Lif Modeli
Yeni Tasarım Mantar Lif Modeli

Tasarımı Pembe Küçük’e ait mantar lif modeli çeyizlerinizi süsleyecek güzellikte bir lif. Tasarımı itibari ile aynı zamanda bir yıldızı andıran bu lif, üzerindeki kahverengi mantar desenleri ile bu ismi almış. Kırmızı, kahverengi ve beyazın bütünlüğü ile ortasındaki uyumlu renklerdeki puf çiçeği ile güzel bir lif tasarımı olmuş.

Yeni tasarım mantar lif örneği Tek tek örülen üçgen dilimlerin sonrasında birleştirilmesi sonucunda elde ediliyor. Bunun için toplamda 6 dilim örülüyor. Son olarak bir puf çiçek yapılarak birleşimi yapılan lifin ortasına dikiliyor.

Yeni Tasarım Mantar Lif Örneği
Yeni Tasarım Mantar Lif Örneği

Örülmesinde 7 numara 1,3 mm tığ kullanılıyor. Kırmızı, beyaz ve süt kahvesi renklerinde lif ipleri ile örülüyor. Dilimlerin örülmesinde yıldız lif tekniğine başvuruluyor.

Yeni Tasarım Mantar Lif Örneği Yapılışı
Yeni Tasarım Mantar Lif Örneği Yapılışı

Her bir dilim alt ucundan beyaz renkle başlanıyor. Artırmalarla ilerlenerek üçgen bir görünüm elde ediliyor. Tepesine gelindiğinde diğer renklerle birlikte devam edilerek dilimler oluşturuluyor.

Üçgen dilimler tek tek birleştiriliyor. Bütün dilimler birleştirildikten sonra ortasına dilimlerde kullanılan renklerle bir puf çiçeği örülerek dikiliyor.

Kaynak: https://youtu.be/z2j0vpO2Nnw (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı