Yeni Sıralı Tığ Oyası Modeli

Yeni Sıralı Tığ Oyası Modeli
Yeni Sıralı Tığ Oyası Modeli

Yine bir sıralı tığ oyası modelinin anlatıldığı yeni bir tığ oyası yapılış videosu paylaşıyorum. Toplamda 3 sıradan oluşan yapımı kolay bu oya modelini yapmaktan büyük haz duyacaksınız. Özellikle yeni başlayanlara ellerini tığ işlerine alıştırmada çok yararı olacağı kanaatindeyim. Basit tığ teknikleri ile yapılan sıralı oya modelinin yapım videosunu konumun en altında bulabilirsiniz.

Yeni Sıralı Tığ Oyası Modeli Yapımı
Yeni Sıralı Tığ Oyası Modeli Yapımı

İki renk oya ipinin kullanıldığı yeni sıralı oya modelinin tığ batısından kullanılacak ipin rengi çok önemlidir. Oya bittiğinde iyi bir görüntü elde etmek istiyorsanız tığ batısında sıralı oya içinde kullandığınız bir rengi kullanmalısınız.

Kolay tığ oyasının tığ batısının üzerindeki ilk sıra, mor renkli ip ile 1 tığ batısı atlayarak ilerleyen bir yapıdadır. Tığ batısı atlanarak bir sonraki tığ batısına 2 adet tırabzan örülmüştür. Tırabzanlar arasındaki geçiş ise 3 zincir ile sağlanmıştır.

İkinci sırada tığ batısında kullanılan ip rengine geçilmiştir. Bir alt sıradaki 3 zincirli boşluklara son ilmekler tığda kalacak şekilde tırabzanlar örülmüştür. Tığda 4 tane ilmek olana kadar devam edilmiş hepsi birden çekilerek motif elde edilmiştir. Bu motif diğer 3 zincirli boşluklara da yapılmıştır. Motif geçişleri ise 5 zincirle gerçekleştirilmiştir.

Üçüncü sıra kolay sıralı tığ oyasının son sırasıdır. Bu sırada bir alt sıradaki 5 zincirli boşluklara başı ve sonu 3 sık iğne olacak şekilde 4 zincirli pimpirikler yapılmıştır.

Yeni Sıralı Tığ Oyası Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı