Yeni Rüzgar Lif Modeli Yapımı

Yeni Rüzgar Lif Modeli Yapımı
Yeni Rüzgar Lif Modeli Yapımı

Güzel, farklı ve yeni lif modelleri bulup paylaşmayı ve sizin de haberiniz olmasını seviyorum. Bu seferki lif modeli Ören Hanım kanalının yeni bir paylaşımından. Rüzgar gülü lif modeli olarak isimlendirilmiş. Daha önceden de buna benzer bir model paylaşmıştım, ama bu yeni ve daha güzel bir model.

Rüzgar gülü kanatları bu lif modelinde yarım aylar şeklinde örülmüş ve güzel bir görünüm elde edilmiştir. Kanatlar aynı bulutlara benzemiştir. Örnek yapımında da bordo kırmızı ve krem renkleri kullanılmıştır.

Yeni Rüzgar Lif Modeli Nasıl Örülür?

Rüzgar lif modeline krem renkle 7 zincir çekilip halka oluşturularak göbeğinden başlanmıştır. İçine de 8 adet üçlü fıstık yapılmıştır. Sonraki sırada bir tek bir çift batarak üçlü fıstıklar örülmeye devam edilmiştir. Yapılan fıstıklar bir kapatılmıştır. Bir sonraki sırada ise her araya iki fıstık batarak orta göbek tamamlanmıştır.

Yeni Rüzgar Lif Modeli
Yeni Rüzgar Lif Modeli

Artık kanatların yapımına geçilmiştir. Kanatlar için 9 zincirli bir başlangıç yapılmış ve zincirlere batarak 8 fıstık yapılmıştır. Göbekteki sonraki iki araya girilip iki fıstık yapıldıktan sonra dönüp ilk sıradaki 8 fıstıkların tepesine batarak ilerlenmiştir. Birkaç sıra sonra uçlarına yarım ay şeklini alacak üçlü fıstıklar yapılmıştır.

Tüm kanatlar örüldükten sonra yine krem renkli ipe geçilerek kanatların çevresine bordür geçilmiştir. Son olarak bordo kırmızı renkle de çiçek yapılıp iğne iplikle göbeğe dikilmiştir. Böylelikle yeni rüzgar lif örneği tamamlanmıştır.

Anlatımlı Rüzgar Lif Örneği Videosu

Aşağıdaki videosundan da yapılışını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilir ve hemen işlemeye başlayabilirsiniz. Elinizin sıkılığına göre başlangıç zincirlerini artırıp azaltarak model büyüklüğünü istediğiniz boyutta örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/TMfInU9RDH0

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı