Yeni Rize İğne Oyası Örnekleri

Yeni Rize İğne Oyası Örnekleri
Yeni Rize İğne Oyası Örnekleri

İki bin on altı iğne oyalarının yer aldığı yazımızı çok beğeneceğinizi umuyorum. Aslında o kadar karmaşık olmayan bu oya örneklerini bu işi iyi kötü bilen her bayanın yapabileceğini zannediyorum. Rize iğne oyası örnekleri genel anlamda iğne oyası çeşitleri arasında en çok beğeni alan örnekler arasında yer alıyor.

Zaten yıl geçtikçe daha yeni iğne oyalarını sitemizde ya da internet ortamında görüyor olmalısınız. Bunların büyük bir çoğunluğunda yöresel iğne oyası örneklerinin yer aldığını görmeniz mümkündür. Aslında daha çok yazma kenarlarında görmeye alışkın olduğumuz iğne oylarında yöresel izler olunca sanırım bir başka güzel görünüyor demeden edemeyeceğim.

Bu konuda bir araştırma yapsak binlerce türden oluşan bir arşive bile rastlamak mümkün diyebilirim. Yöresel deyince bunların en güzelleri arasında benim aklıma hemen Rize bölgesine has iğne oyası çeşitleri geliyor.

Yöresel olunca yine Trabzon iğne oyalarının da çok meşhur olduğunu söylemeden geçmemek gerek. Bu geleneksel örgü çeşitleri aslında günümüze geçmişten mirastır. Çeyiz sandıklarında yer alması gereken iğne oyaları geçmişin izlerini fazlasıyla taşımaktadır. Patik, yazma, havlu gibi pek çok örnekte bu işlemelere rastlayabilirsiniz.

Her ne kadar iş kadınlarının varlığı artsa da ev hanımları iş güç olmayınca mutlaka iğne oyalarına merak sarıyor ve bir birinden kaliteli işçilikleri de beraberinde getiriyorlar. Yeni Rize iğne oyaları da aslında ev hanımlarının gözdesi haline gelebilecek türde denenmesi gerekecek türdendir. Yazımda görebileceğiniz birkaç örnek paylaştım bunlardan ilham alarak rahatlıkla kendinizden de bir şeyler katarak daha özel olanlarını iğne oyası anlamında yapmanız mümkündür.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı