Yeni Püsküllü Uzun Lif Modeli Yapımı

Yeni Püsküllü Uzun Lif Modeli
Yeni Püsküllü Uzun Lif Modeli

Çok istek alan ve yapımı da çok kolay olan yeni model püsküllü lif örneği ve anlatımını sizlere aktaracağız. Bir uzun lif için ideal boyutta bir modeldir. Tek tek örülen 4 parça motifin etrafı gidilirken birleştirilmesi yapılarak örülmüştür.

İsteyen motifleri 3 adede de düşürebilir. Uzun liflerde çoğunlukla uçlarına halka yapılmıştır ama bu modelde püskül yapılmıştır. Örnek anlatımında sarı, krem ve yeşil lif ipleri ile çalışılmıştır. Fıstıklar 3 sarımlı olarak örülmüştür.

Yeni Püsküllü Uzun Lif Örneği
Yeni Püsküllü Uzun Lif Örneği

Kutucuk tekniği ile örülen bir uzun lif modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. 4 motiften her biri kare şeklinde örülmüştür. Sarı ile 12 fıstık örülerek başlanmış ve sonrasında kutucuk tekniği ile beyaz ve yeşil ile devam edilerek kare şeklini alması sağlanmıştır. Sonucunda kenarları altıya altı 4 adet motif elde edilmiştir.

Yeni Püsküllü Uzun Lif Yapımı
Yeni Püsküllü Uzun Lif Yapımı

Sonra bu her biri 3 renkten oluşan kare motif kenarları gidilirken birbirlerine eklenmişlerdir. Uçlarına da püskülleri yapılarak yeni püsküllü lif örneği bitirilmiştir.

Siz de bu güzelim ve kolay uzun lif modelini örmek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız detaylı yapılış videosundan öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/OF2Vfz8Ybos (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı