Yeni Püf Noktası Bilgileri

evde püf noktaları

Merhaba bayanlar; evde çoğu zaman bazı zorluklarla karşılaştığımız olmaktadır. Fakat insanların ne denli işe yarar püf noktaları kullandığını da unutmamak gerekir. Birinin keşfedip, herkesin işine yarayacak şekilde bunu yayması da ayrı bir keyiftir. Şimdi sizlere bu yazımızda yepyeni püf noktalarını anlatacağız. Evde püf noktalarını kullanarak sizde rahat edeceğiniz sorunlarla kolayca yüzleşmiş olacaksınız. Bunlar konusunda şunu da demek doğru olacaktır. Bu püf noktalarına dikkat etmediğimizde evimizde bir yerleri kirletebiliyor, bazen bir yerlere zarar verdiğimiz anlarımız da olabiliyor. Resimli olarak da sizlere sunduğumuz resimli püf noktaları, bazı şeylerin ne kadar da kolay yapılabileceğini rahatlıkla gösteriyor olacaktır.

Yeni Püf Noktası Bilgilere Göz Atalım

İnsan hayatını kolaylaştırmada etkili püf noktalarında ilkiyle hemen başlayalım isterseniz. Çekiç kullanırken duvarlara leke yapmak kesinlikle kolaydır. Fakat önemli olan çekici leke izi bırakmaksızın duvarda kullanmak olacaktır. Önemli püf noktalarından biri olan bu işlemde, resimlere bakınca nasıl bir iz kaldığını görüyor olacaksınız. İz kalmamasını istiyorsak çekiç öncesinde resimdeki gibi, çekiç altına bulaşık yıkanan süngeri koyabilirsiniz.

çivi sökme püf noktası
hasarsız çivi sökme
iz bırakmadan çivi sökme

Bir diğer püf noktası ise evde 11-12 ya da 10-11 gibi anahtarların pek bulunmadığı anlarda işimize yarayacak bir püf noktasıdır. Kimi zaman ise elimizdeki somun sıkmaya yarayan anahtar, o somunu sıkmak için fazlasıyla büyük olabilir. Resimdeki gibi somunun yanına konulacak bozuk para, somunu sıkacak anahtarın daha rahat kavramasını sağlayacaktır.

somun sıkma püf noktası
somun gevşetme püf noktası
somun gevşetme püf noktası

İşe Yarar Püf Noktaları

İşimize yarayacak püf noktalarına devam ettiğimizde, elbise asacaklarının vidalarının sıkça gevşemesinin can sıkıcı olduğuyla ilgili püf noktamızdır. Vidanın iç kısmına sıkıştırılacak bir aracı vidanın daha sağlam tutmasını sağlayacaktır. Bu aracıyı uygun maddelerden seçebilirsiniz. Devam ettiğimizde sıradaki püf noktası ise marangozların işine yarayan türde bir püf noktası olacaktır. Fakat bazen evde ufak tefek bazı suntaları ve kontra plakları keserken işimize yarayacak püf noktasıdır.

elbise askılarının vidası gevşemesin
elbise askısı sağlamlaştırma
elbise askısının gevşemesini önleme

Bu püf noktamızda ise kesilecek alanı kolayca nasıl çizeriz konusunda verilmiş bir püf noktasını göreceksiniz. Resimde de dikkat ettiğinizde, bir kalemle delikli bir halkayı suntaya koyarak hiç oynatmadan aynı hizada sorunsuzca düz bir çizgi elde edebilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak farklı püf noktalarıyla görüşmek üzere iyi günler dileriz hanımlar.

düzgün sunta kesmede kolaylık
düzgün kontrplak kesme püf noktası
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı