Yeni Papatya Lif Modeli Yapımı

Yeni Papatya Lif Modeli Yapımı
Yeni Papatya Lif Modeli Yapımı

Yeni lif örneklerinden bir başkasının anlatımı ile birlikteyiz. Bu seferki de bir papatya lif modeli anlatımıdır ama farklı bir tasarımı bulunmaktadır. Diğer papatya motiflerine nazaran daha hoş daha papatyaya benzeyen bir dizayna sahiptir. Görünüm itibari ile çeyizlik lif modelleri kategorisinde rahatlıkla kendine yer bulabilir.

Sarı ve beyaz renklerin kullanıldığı yeni papatya lif modeli 7 numara tığa uygun lif ipleri ile örülmüştür. Önce ortasından başlanmış, ardından yaprakları örülüp şekil verilerek çalışma tamamlanmıştır. Aynı papatya bahçesi kolay lif yapımında olduğu gibi basit bir yapılışa sahiptir.

Yeni Model Papatya Lif Örneği Yapılışı

Ortasından başlandığını belirtmiştim. Ortası için 4 zincir çekilip halka oluşturulmuş ve içerisine de aralarda 1 zincir olacak şekilde 6 tane fıstık yapılmıştır. Bir sonraki turda fıstık aralarına iki defa batarak ikişerli fıstıklar örülmüştür. Sonraki turda da aynı şekilde çalışılmıştır. Bu arada tüm fıstıklar dörtlü olarak yapılmıştır.

Papatya Çeyizlik Lif Modelleri
Papatya Çeyizlik Lif Modelleri

Yeni papatya lif örneğinin ortası tamamlandıktan sonra yaprakların yapımına geçilmiştir. Yapraklarda fıstıklar artırma yapılarak üçgen şeklinde kapatılarak kullanılmıştır. Bu şekilde 12 yaprak elde edilmiş ve ardından yapraklar yine fıstıklarla birbirlerine eklenmişlerdir. Ekleme sonrasında yaprakların kalan kısımlarına bordür yapılmıştır.

Papatya lif için son olarak ortasında yer alacak olan çiçek motifi yapılarak life dikilmiştir. Bu motifin yapımı için popcorn çiçek motifli lif yapımı konusundan yardım alabilirsiniz.

Anlatımlı Yeni Papatya Lif Modeli Videosu

Bu çeyizlik lif örneğinin yapılışının anlatımlı videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Popcorn çiçek motifi yapımı haricindeki tüm kısımların anlatımı bu videoda mevcuttur. Bir sonraki banyo lif modelleri incelemesinde görüşmek dileği ile, hoşçakalın.

Kaynak: https://youtu.be/I8a3GcmC63I (Sibel Öztürk)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı