Yeni Örgü Şapkalar

Yeni Örgü Şapkalar
Yeni Örgü Şapkalar

Şapka kanunuyla başlayan akımdan bu yana, yıllar boyu oldukça farklı şapka modelleri görüldüğü bir gerçektir. Bay ve bayan olmak üzere türlü miktarda üretilen şapkalar sunulmuş ve insanlar da o şapkaları severek takmışlardır.

Her ülkenin kendi tarzına uygun olan şapkalardan ötürü süet, deri, keten ve örgü şapkalar arasında seçim yapmak bir hayli zor olabiliyor. Fakat bize sizlere bu yazımızda örgü şapkalar hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz.

Bere modellerinde erkek ve bayan olmak üzere son yıllarda örgü şapka türlerinin daha ağır bastığını söylemek mümkün olacaktır. Farklı desenlere sahip olan örgü şapkalar, çiçek desenli, zincir motifli olabilmektedir. Bayanların da sıklıkla tercih ettikleri ürünler arasında kesinlikle bu türler yer almaktadır.

Uzun bere modelleri de yıllardır en sık üretilen ve tercih edilen türler arasındadır. Arkasına doğru uzanan örgü detayının yanı sıra ponponlar da bayanlar için bu şapka türlerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bunların yanında ip bağ ve ya saç örgüsü, kulaklıklı şapkalar da tercih edilmektedir.

Fötr şapkalar da yine bir başka seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkekler için bu türde klasik tasarımlar ağır basmaktayken bayanlar için ise renkli daha asil gösterenler ortaya çıkmaktadır. Tüllerle ya da abiye kıyafetlerle kullanılabilir halde üretilen türleri de hanımlar arasında sık tercih edilenler arasındadır.

Kep tarzı modeller de şapkalar arasında spor giyime önem veren hanımların tercihleri olabilmektedir. Son olarak da hasır şapkadan söz etmek gerekir. Hasır şapkalar da yaz aylarının vazgeçilmezi durumundadır. Sahil olan bölgelerin daha sıklıkla tercih ettikleri bu şapka türünde ise kullanım daha kolay olduğundan bu bölgelere hastır diyebiliriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı