Yeni Nevresim Dantel Modeli Yapımı

Nevresim Dantel Modeli Yapımı
Nevresim Dantel Modeli Yapımı

Çeyizlik bir örnek olan ve yastık kenar danteli olarak işlenmiş nevresim dantel modeli videolu anlatımı ile birlikteyiz. Çok güzel bir deseni olan bu dantel örneğini bu iki parçadan oluşan anlatımlı videosunu izleyerek öğrenebileceksiniz.

Bu tür nevresim dantel örnekleri çeyiz hazırlıklarının vazgeçilmezidir. Her genç kızın çeyizinde mutlaka yer almaktadır. Hem görüntüsü hem de yapımı için verilen emek nedeni ile çok da özeldirler. Yapımı oldukça meşakkatlidir. Zaman ve emek isteyen kenar dantellerinden biridir. Bu yüzden de çeyizliklerde ayrı bir yerleri vardır.

Önceden de belirttiğim gibi nevresim dantel modeli yapımı için iki aşamalı bir video sizleri bekliyor. Nevresim danteli çok güzel bir çiçek motifi taşıyor. Çiçek motifi tırabzanlarla yapılan dolgular sonucunda ortaya çıkmıştır. Diğer kısımlarında kutucuklar oluşturulmuştur. Üçgen kısımlar yapılırken kutucuklarda eksiltmelere gidilmiştir. Nevresim danteli kenarında tırabzanlı küçük dolgular ve en dıştaki pimpirikler dantele gerçekten şık bir görünüm katmıştır.

Yeni Nevresim Danteli 1. Bölüm:

Yeni Nevresim Danteli 2. Bölüm:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı