Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Yeni Namaz Veya Mevlit Örtüsü Oyası

Yeni Namaz Veya Mevlit Örtüsü Oyası

Namaz Veya Mevlit Örtüsü oyası Yapımı
Namaz Veya Mevlit Örtüsü oyası Yapımı

Mevlit örtüleri ve namaz örtüleri kenarlarında kullanabileceğiniz güzel bir pimpirikli dağ oyasının yapımını inceleyeceğiz. Bu namaz ve mevlit örtüsü oyası aynı zamanda iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş bir oya modelidir. Oldukça şık görünümlü bu tığ oyasını mutlaka değerlendireceğinizi düşünüyorum.

Mevlit örtüsü ya da namaz örtüsü oya modeli tığ batısı haricinde iki sıradan oluşuyor. İlk sıra örümcekli bir dağ oyasıyla, ikinci sıra ise dağların yanına iliştirilen pimpiriklerle yapılmıştır. Dağların yapımında yeşil, pimpiriklerde ise pembe ile kırmızı renkte oya ipleri kullanılmıştır.

Eğer daha süslü bir namaz örtüsü kenar oyası istiyorsanız da boncuklu namaz örtüsü oyası yapılışına da mutlaka bakmalısınız.

Namaz Örtüsü ya da Mevlit Örtüsü Oyası Yapımı

İki dağ arası için 3 tığ batısının üzerine 2 zincir kapatılmış ve ardından dağ oyalarının yapımına geçilmiştir. Dağ oyalarına örümcekle başlanmış ve pimpiriklerle yukarı doğru eksiltme yapılarak ilerlenmiştir.

Yeni Namaz Veya Mevlit Örtüsü Oya Örneği
Yeni Namaz Veya Mevlit Örtüsü Oya Örneği

Tüm dağ oyaları tamamlandıktan sonra sol kenarlarına 4 adet pimpirikli motif yapılmıştır. Pimpirikli motifler iki ayrı renkle çalışılmış olup her motifte 4 tane 4 zincirli pimpirik kullanılmıştır. Bu 4 pimpirikten ikisi kırmızı ve diğer ikisi de pembe işlenmiştir. Aynı renkteki pimpirikler yapılırken birinden diğerine geçiş için örümcek çekilmiştir.

Anlatımlı Namaz veya Mevlit Örtüsü Oyası Videosu

Bu güzel namaz ve mevlit örtüsü oyasının yapımını öğrenmek için aşağıdaki anlatımlı yapılış videosunu izlemelisiniz. Kendi yazma renginize göre kullanacağınız oya ipleri ile aynı güzellikte oyalar çıkaracağınıza eminim.

Kaynak: https://youtu.be/6i14IDNIaJ8 (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here