Yeni Model Yarım Bot Patik Yapımı

Yeni Model Yarım Bot Patik Modeli
Yeni Model Yarım Bot Patik Modeli

Dört farklı renkte ipin kullanıldığı ve güzel bir motifi olan yarım bot patik modeli oldukça beğeninizi kazanacak. Farklı güzellikte bot patikleri de paylaşmıştım ama bu sanırım şu ana kadar paylaştığım patikler içerisinde en güzeli. Videosu bulunmaktadır ve konumun en altında nasıl yapıldığını bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Yapımında 5 numara tığ ve 4 farklı renkte patik ipi kullanılmıştır. Diğer bot patikler gibi bu da burundan başlamalı bir patiktir. Daha sonra gövde, boğa ve topuk kısmı ile bitirilmiştir.

Yeni Model Yarım Bot Patik Örneği
Yeni Model Yarım Bot Patik Örneği

Yarım bot patik burun kısmının tırabzanlarla modele gelene kadar yapıldığını görüyoruz. Ardından bir sıra üç farklı patik ipi kullanarak model örülmüştür. Araya bir sıra tırabzan örülmüş ve hemen ardından aynı yarım bot patik modeli bir sıra daha işlenmiştir.

Yarım bot patik yapımı için bir sonraki aşama patiğin boğaz kısmını oluşturmak için kesme yapma işlemidir. Topuk kısmına kadar düz tırabzanlı bir şekilde ilerlenmiştir ve topuğa gelince patiğin iki ucu dikilerek birleştirilmiştir.

Ardından patiğin motifinden bir sıra daha örülmüş ve üzerine bir sıra daha tırabzan örüldükten sonra yarım bot patik yapımı bitirilmiştir.

Yeni Model Yarım Bot Patiği Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı