Yeni Model Çiçekli Yapraklı Havlu Kenarı Yapımı

Çiçekli Yapraklı Havlu Kenarı Yapımı
Çiçekli Yapraklı Havlu Kenarı Yapımı

Sizler için keşfettiğim farklı, yeni ve güzel bir havlu kenarı modeli sunacağım. Modeldeki çiçekler, yapraklar ve dantel ayrı ayrı örülüp sonrasında birbirine eklenmiştir. İlk bakışta zor bir model gibi görünse de aslında tek tek örüldüğü için yapımı oldukça kolay bir modeldir.

Çiçekli ve yapraklı havlu kenarı yapımı 4 aşamadan oluşmuştur. İlk danteli, ikinci sarı çiçekleri, üçüncü yeşil yaprakları tek tek örülmüştür. Dördüncü aşamada ise ilk olarak sarı çiçekler ve sonrasında da yeşil yaprakları dantele eklenerek yeni havlu kenarı örneği bitirilmiştir.

Dantel yani havlu kenarı bandı modeli dağlı motifler ile örülmüştür. Diğerlerinde olduğu gibi kutucuk ağırlıklı bir motif kullanılmamıştır. Onun yerine tırabzan ile dolgular kullanılmıştır. Yalnızca havlu ekleme yerinde kutucuklu bir sıra geçilmiştir.

Çiçekli Yapraklı Havlu Kenarı Modeli
Çiçekli Yapraklı Havlu Kenarı Modeli

Çiçek motiflerine orta kısmından zincirle yuva oluşturularak başlanmıştır. Herhangi bir serum halka kullanımı olmamıştır. Göbek çevresine tırabzanlar ile 8 adet taç yaprağı işlenmiştir.

Ardından yeşil ipe geçilerek yeni tığ oyası havlu kenarı modelinin yapraklarının yapılışı anlatılmıştır. Yaprakların yapımında sık iğne ve zincir tığ tekniklerine başvurulmuştur.

Tüm motifler tamamlandıktan sonra ilk olarak çiçek motifleri üç yaprağından dantele eklenmiştir. Son olarak da örülen yapraklar hem birbirlerine, hem sarı çiçeklere, hem de dantele eklenerek havlu kenarı örneği tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/LxGS5qPI6Xg

Anlatımlı Tığ İşi Çiçekli Yapraklı Yeni Havlu Kenarı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı