Yeni Model Bebek Botu Yapımı

Yeni Model Bebek Botu
Yeni Model Bebek Botu

Yüzlerce hatta binlerce bebek patik modeli var ama ben sizlere en yenilerini sunmaya gayret ediyorum. Aramalarım sonucunda da sizlere çok güzel bir bebek bot patik yapımı buldum ve hemen paylaşmak istedim. Hem renkleri hem de tasarımı açısından sizlerin de beğeneceğinizi umduğum bir bebek patiği olacak.

Bebek patiği tığ ile örülen model olup internette şişle yapılan örneklerini de bulmak mümkün. Eğer böyle bir arayış içerisindeyseniz bebek patik yapımı şişle konumu incelemelisiniz. İki şişle örülen bebek patikleri de tığ da olduğu gibi güzle sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Bebek Botu Nasıl Örülür?

Videolu anlatımı da mevcut bu bebek patiğini sadece bebekler için değil yetişkinler içinde örebilirsiniz. Örnekleri videoda verilmiştir. Anlatım olarak sadece 2-3 yaş bebekler için olan örgü botun anlatımına yer verilmiştir.

Örnek bebek bot patiği burun kısımdan başlanan bir modeldir. Sonrasında sırası ile gövde, topuk ve bilek kısmının örülmesi ile tamamlanmaktadır. Ayrıca bağcık ve uçlarına çiçekler yaparak da bebek patiğinizi daha da renklendirebilirsiniz. Yapımı kolay bot patikleri örneğidir. Fazla zorlanmadan sizler de yapabileceksiniz. Bot patiğin yapımı için 3 numara tığ ve iki farklı renkte patik ipi kullanılmıştır. Bot patiği örneği 3 ve 3’ün katları üzerine kurulmuştur.

Burun kısmına zincir çekilip ilk zincire batıp yuvarlak oluşturmakla başlanır. Sonra zincirlerle yukarı çıkılıp yuvarlağın içini ikili tırabzanlarla dolduruyoruz. Bir sonraki turda her tırabzanın başına çift batarak ilerlenir. Devamındaki turda bir tek bir çift batarak devam ediyoruz.

Gövde kısmında artık deseni kurmaya başlıyoruz. İlk turda diğer renk ip ile 3 tırabzan atlayarak tırabzana değil aralarına batıp zincirlerle ızgaralı bir desen örüyoruz. Bir sonraki turda da ilk rengimize geçerek zincirlerle oluşan yuvaların içine ikili tırabzanlar örüyoruz. Bu şekilde iki farklı renkteki ip ile yapılan işlem adımlarını her turda tekrarlayarak bebek botu motifimizi elde ediyoruz.

Topuk kısmını da ikili tırabzanlarla ilk renk ipimizle ördükten sonra bilek kısmını da gövdede yaptığımız gibi ızgara desenli örüyoruz. Artık bebek botu kullanıma hazırdır.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı