Ana Sayfa Oya Dantel Modelleri Yeni Mekik Oyaları

Yeni Mekik Oyaları

yeni mekik oyaları yapımı
yeni mekik oyaları yapımı

Merhabalar, sizlere bu yazımızda ise yeni mekik oyaları yapımından söz edeceğiz. Mekik oyalarını sevenler için derlediğimiz, birbirinden güzel örnekleri seveceğinizi umuyorum. Yazma, havlu ve tülbent kenarları için yapabileceğiniz mekik oyaları, gayet şık duracaktır. Oldukça farklı teknikler uygulanarak yapılan mekik oyaları, son derece kullanışlı gelecektir. Genellikle hanımlar bu örnekleri, yazma ve havlu kenarlarında daha sıklıkla kullanmaktadır. Bu oyaların yapımlarında ise, iğne ya da tığ veya mekik makinesi türü aracılar kullanılmaktadır.

İçerikler

Yeni Mekik Oyaları Nasıl yapılır?

Mekik oyası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, yazımızın devamını takip etmenizi öneririm hanımlar. Mekik oyası yapımlarında, tıpkı diğer oyalarda olduğu gibi tığ ve ya iğne kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere anlatımlı mekik oyası yapımından söz edeceğiz. Fakat şu da bir gerçektir ki, mekik oyası yapımı da en az diğer iğne oyası işleri kadar emek isteyen çalışmalardır. Özellikle bu oyayı, mekik oyası seven hanımlar yapabilir demek bile daha doğru olacaktır.

Yeni Mekik Oyası Türleri

Becerikli bayanların yapmış oldukları el hünerlerini ortaya koydukları mekik oyası türleri, birçok alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eğer kenar süslemeleri yapmak istiyorsanız, siz de mekik oyası yapımlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Havlu ve yazma oyaları dışında yine küpe gibi takılarda da mekik oyaları, bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Resimli örneklerin ilkinde, ince bir tülbent ve kenarları güzel süslemeyle işlenmiş bir model yer almaktadır. İkinci örnekte ise renkli papatyaların bizi karşıladığı oldukça hoşnut edici bir iğne oyası modeli görünmektedir.  Üçüncü örnekte, kurdele nakışı mekik oyasını görüyor olacaksınız. Üçüncü örnekteki motif, havlu ve tülbent kenarları için biçilmiş kaftan gibidir. Sonraki örnekte ise mekik oyalarından çeyizlik havlu örneğini görmeniz mümkündür. Küpe ve masa örtülerinde de kullanılan bu motifler, havlularda da son derece şık durmaktadır. Sıradaki örnekte ise mekik oyası havlu dantelini göreceksiniz. Aynı şekilde biraz uğraştırıcı olsa da, iğne oyası mekik oya türleri birçok alanda güzel şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Diğer bir model olan mekik oyası çeyizlik havludaki motifi, yine her bayanın sahip olmak isteyeceği kadar güzel olan mekik oyası türleri arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here