Oya Dantel Videoları

Yeni Kuş Ayağı İğne Oyası Örneği

Kuş Ayağı İğne Oyası Örneği
Kuş Ayağı İğne Oyası Örneği

İğne oyaları duruşlarıyla harikadır. Elbette yapması zordur ama emek verilen her şey gibi onlarda inanılmaz sonuçları almanızı sağlarlar. Günümüzde ki yeni iğne oyaları ise gerçek anlamda inanılmaz motiflerden oluşuyor. Bunları görünce paylaşmamak olmak dedim ve hemen sizin için derledim.

Görüntü olarak kuş ayağını andıran bu şık model, adını buradan alıyor. İğne oyası bilenler için bence denenmesi gereken bir motif. Renk seçiminin oyada ne kadar önemli olduğunu sizler de biliyorsunuz. Bu şekilde çok güzel sonuçları alabileceğiniz enfes renkleri kullanabilir, her bir adımı farklı renkle yapabilirsiniz.

Kuş Ayağı İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Genel olarak bakıldığında bir minik, bir büyük çiçek görselini andıran model için istediğiniz sıklığı tercih edebilirsiniz.

İbrişim ya da naylon oya ipi kullanabilirsiniz. Yazmanızın kenarının dik ve doğru şekilde durması için içine destek ipi koyup kıvırmanızı öneririm. Bu şekilde kenarda atma ve yamulmalar olmayacaktır.

Kuş Ayağı İğne Oyası Modeli
Kuş Ayağı İğne Oyası Modeli

Ana zemin olarak yeşil ya da farklı renkler kullanabilirsiniz. Ayrıca kuş ayağı iğne oyaları alt zeminde yeşil kullanıldığında sanki çiçek görüntüsünü verirler.

Basit kıvırmadan sonra üzerine üçlü zürafa yapalım. Daha sonraki aşamaları arttırma ve bitirme şeklinde yapacaksınız. Kaç sıra ve ne şekilde yapıldığı videoda detaylı şekilde anlatılmış.

Açıklamalı Kuş Ayağı İğne Oyası Videosu

İğne oyasını bitirdikten sonra ılık ütü ile ütülemeniz, oyanızın daha kalıcı ve dik görünmesini sağlar. Özel iğne oyası örnekleri için paylaşımlarım devam edecek. Sizlere için sunduğum bu hoş modelin tüm detaylarını aşağıda ki videoda da rahatlıkla izleyebilirsiniz. Özel renkler kullanarak bu modelden eşsiz fularlar da yapmanız mümkün olacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/U_vViy93M5w (HATİCE’NİN İĞNE OYALARI)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı